Trwa akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi"; organizatorzy szukają wolontariuszy i kierowców

(fot. shutterstock.com)

W całej Polsce trwa akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi". Do 27 grudnia zgłosiło się ok. 1,2 tys. osób chcących przekazać jedzenie potrzebującym - powiedziała PAP inicjatorka akcji Maria Skołożyńska.

 

W niektórych województwach potrzebni są kierowcy, którzy odbiorą jedzenie.

 

Świąteczna akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi" trwa od 26 do 28 grudnia. W tym roku objęła 50 miast i miasteczek w 16 województwach, m.in. Warszawę, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Zieloną Górę i Łódź.

 

Osoby chcące przekazać żywność potrzebującym mogą się zgłaszać do czwartku do godz. 22.00, wypełniając prosty formularz na stronie akcji www.podzielmysie.pl. Po ustaleniu godziny odbioru wolontariusz przyjedzie, odbierze pakunek i zawiezie do lokalnej instytucji wspierającej ubogich.

 

- Dzieje się bardzo dobrze, jesteśmy w połowie drugiego dnia, a mamy już około 1,2 tys. zarejestrowanych darczyńców. To wynik, który na Wielkanoc osiągnęliśmy w ciągu trzech dni, a więc zainteresowanie jest ogromne - powiedziała inicjatorka akcji Maria Skołożyńska.

 

Dodała, że nadal potrzebni są wolontariusze, którzy mają samochód i zechcą poświęcić kilka godzin na jeżdżenie po swoim mieście lub okolicy i odbieranie jedzenia. Kierowcy najbardziej potrzebni są w województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, opolskim, podlaskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i podkarpackim.

 

Organizatorzy zachęcają także do dzielenia się posiłkiem samodzielnie, bez korzystania z pomocy kierowców. W ten sposób posiłkiem można dzielić się przez cały rok. Jedzenie można zawieźć do jadłodajni - pełna lista miast i placówek dostępna jest na stronie www.podzielmysie.pl.

 

- Niektóre z tych punktów są otwarte przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku - poinformowała Skołożyńska.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook