Politycy PiS żegnają zmarłą w sobotę posłankę PiS Jolantę Szczypińską

(fot. PAP/Adam Warżawa)

Politycy żegnają zmarłą w sobotę posłankę PiS Jolantę Szczypińską. Swój żal, wspomnienia oraz słowa wsparcia dla bliskich Jolanty Szczypińskiej wyrazili na Twitterze m.in. wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker i rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

 

Jolanta Szczypińska, posłanka PiS, zmarła w sobotę przed południem, po ciężkiej chorobie. Miała 61 lat. Swój żal po śmierci Szczypińskiej wyrazili w sobotę na Twitterze politycy PiS.

 

"Pani Poseł zadzwoniła parę tygodni temu chcąc się pożegnać. Nie wierzyłem wtedy, że to będzie nasza ostatnia rozmowa. Powiedzieć, że była wrażliwym i dobrym człowiekiem to jakby nic nie powiedzieć. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie..." - napisał wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

 

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska wskazała, że "Panią Poseł Jolantę Szczypińską zapamiętamy przede wszystkim jako pełną ciepła, pomocną i niezwykle serdeczną osobę. To ogromna strata i wielki ból". "Jej odejście pozostawi wielką pustkę w sercach wielu osób" - podkreśliła Kopcińska.

 

Swój żal wyraził też na Twitterze szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. "Odpoczywaj w pokoju Jolu. Będzie mi brakowało Twojej pogody ducha, pozytywnego podejścia do innych. Miałaś w sobie siłę i wolę upominania się o tych, o których inni często nie pamiętali. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..." - napisał.

 

Posłanka PiS Małgorzata Gosiewska napisała na Twitterze: "Odeszłaś... Zabrałaś ze sobą swoją wrażliwość, uśmiech i ciepło. Zostawiłaś drogowskaz - jak żyć, by życie miało sens - jak pomagać, jak kochać i jak cierpieć. Pomagałaś dyskretnie, by nie urazić. Kochałaś całym sercem. Cierpiałaś w milczeniu. Zostawiłaś nam też piękne wspomnienia. Dziękuję Ci".

 

"Zmarła Poseł Jolanta Szczypińska. Wspaniała, mądra, życzliwa, zawsze pełna miłości do ludzi. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie" - napisała posłanka PiS Anna Sobecka.

 

Jolanta Szczypińska była posłanką ze Słupska, z zawodu - pielęgniarką. W latach 80. zakładała Solidarność w Służbie Zdrowia w Słupsku. Działała w podziemiu.

 

Była posłanką na Sejm RP IV, V, VI, VII oraz obecnej kadencji. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook