Tysiące biało-czerwonych flag na marszu "Dla Ciebie Polsko"

(fot. PAP/Paweł Supernak)

Tysiące biało-czerwonych flag powiewają nad uczestnikami Biało-Czerwonego Marszu "Dla Ciebie Polsko" z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, który idzie w niedzielę ulicami stolicy.

 

Na jeden marsz składają się dwa zgromadzenia - pierwsze organizowane przez rząd, a drugie przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

 

Wśród uczestników pierwszej części marszu są m.in. harcerze, rodziny z dziećmi, osoby starsze. Uczestnicy nie mają transparentów, a jedynie biało-czerwone flagi. Polskie flagi zdecydowanie przeważają i są widoczne nie tylko na czele pochodu, powiewają na całej trasie przemarszu. Wstępne szacunki policji, mówią, że w marszu uczestniczy około 200 tys. osób.

 

W przemarszu udział biorą osoby z różnych części Polski. Mieszkanka Łodzi powiedziała PAP, że zdecydowała się na przyjazd do stolicy, bo to jej patriotyczny obowiązek.

 

Wzdłuż trasy przemarszu ustawiają się osoby z biało-czerwonymi flagami, które nagrywają pochód i pozdrawiają maszerujących. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przybyli na marsz. Przekazali, że zakończy się po opuszczeniu przez uczestników Mostu Poniatowskiego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.56

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook