Lubnauer: prezydent i premier pójdą w marszu pod znakiem falangi

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Prezydent i premier razem z narodowcami pójdą w marszu pod znakiem falangi i przy hasłach, które nie przystoją głowie państwa - powiedziała PAP w sobotę liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

 

Odnosząc się do porozumienia strony rządowej i Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" ws. marsz na 100-lecie odzyskania niepodległości, powiedziała: "Widziałam jadących na ten marsz, którzy zabrali ze sobą wszystkie falangi i inne oznaczenia plemienne. W związku z tym, zapewne to będzie dokładnie ta sytuacja, w której prezydent i premier pójdą razem z narodowcami pod znakiem falangi, przy hasłach i banerach, które nie przystoją głowie państwa".

 

Zdaniem szefowej Nowoczesnej, PiS po "klęsce w dużych miastach w wyborach samorządowych" sięga po najtwardszy, prawicowy elektorat. "Ja na pewno pod znakiem ONR i pod hasłami rasistowskimi nie pójdę w marszu" - oświadczyła Lubnauer. Poinformowała jednocześnie, że 11 listopada weźmie udział w paradzie niepodległości w Łodzi.

 

Strona rządowa i Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" porozumiały się w piątek tuż przed północą, jak świętować marsz z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Przedstawiciele obu stron opracowali wspólny komunikat, w którym zapraszają wszystkich 11 listopada na godz. 14 na Rondo Romana Dmowskiego. Dodano, że o godz. 15 przewidziane jest przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.1

Liczba głosów:

206

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 21:25:51 | 2018-11-10
3 x P = prezydent, premier i prezes razem ośmieszają Polską na stulecie niepodległości.

Oceń 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 13:41:54 | 2018-11-10
Jeżeli dogadali się po wielomiesięcznych negocjacjach i niarodowcy zrezygnowali ze swoich znaków , transparentów i haseł to ciekawe co im obiecano w zamian?

Oceń 3 41 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 12:59:23 | 2018-11-10
LOL, pani 2%  z N. LOL.

Oceń 34 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook