Poznań: wybuch gazu w kamienicy; 1 osoba ranna, 15 ewakuowanych

(fot. shutterstock.com)

1 osoba została ranna w wyniku wybuchu gazu w jednej z poznańskich kamienic przy ul. Wawrzyniaka. 15 osób ewakuowało się z budynku jeszcze przed przybyciem służb. Sytuacja jest już opanowana.

 

Do zdarzenia doszło w Poznaniu w niedzielę po południu. Jak tłumaczył PAP oficer prasowy PSP w Poznaniu kpt. Michał Kucierski, "doszło do wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym; jest to kamienica przy ul. Wawrzyniaka".

 

"W wyniku zdarzenia jedna osoba, mężczyzna, został poparzony, odmówił jednak przewiezienia do szpitala. Pozostałe 15 osób ewakuowało się jeszcze przed przybyciem straży pożarnej" - podkreślił Kucierski.

 

Jak dodał, w budynku doszło m.in. do uszkodzenia okien. "W tej chwili czekamy na inspektora nadzoru budowlanego, który będzie oceniał przydatność tego budynku do dalszego użytkowania" - powiedział.

 

Straż pożarna zabezpiecza obecnie miejsce zdarzenia. "Nie ma już żadnego zagrożenia, jeśli chodzi o gaz. Prowadzone będą oczywiście dalsze czynności wyjaśniające zdarzenie. Dopóki specjaliści nie wejdą do budynku i nie przeprowadzą swoich czynności trudno mówić o jakichkolwiek przyczynach tego zdarzenia" - powiedział Kucierski.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook