Kopcińska: cieszymy się z wyniku wyborów, ale traktujemy to jako wielkie zobowiązanie

(fot. PAP/Tomasz Gzell)

Cieszymy się z wyniku w wyborach samorządowych, ale traktujemy to jako wielkie zobowiązanie do pracy w nadchodzących miesiącach - powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, komentując we wtorek sondażowe wyniki wyborów.

 

Według podanych w poniedziałek przed południem wyników sondażu Ipsos - tzw. late poll - w wyborach do sejmików wojewódzkich odnotowano 33 proc. dla PiS; 26,7 proc. - Koalicji Obywatelskiej; 13,6 - PSL; 6,6 proc. - SLD; 5,9 proc. - Kukiz'15; a 5,8 proc. dla Bezpartyjnych Samorządowców.

 

Dotychczas oficjalnie podano rozkład mandatów w dwóch sejmikach wojewódzkich. W sejmiku województwa opolskiego Koalicja Obywatelska zdobyła 13 mandatów, PiS - 10, Mniejszość Niemiecka - 5, a PSL - 2. Z kolei w sejmiku województwa podlaskiego, 16 mandatów uzyskał PiS, 9 Koalicja Obywatelska, a 5 PSL.

 

Rzeczniczka rządu została poproszona przez dziennikarzy w Sejmie o komentarz ws. sondaży late poll. "To jest najlepszy wynik Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych" - odpowiedziała Kopcińska, zaznaczając że wciąż nie dysponujemy oficjalnymi wynikami.

 

Dodała, że sondaże wskazują na sukces PiS. "Cieszymy się z wyniku, ale traktujemy to jako wielkie zobowiązanie do pracy w nadchodzących miesiącach, mamy nadzieję w latach" - mówiła rzecznik rządu.

 

"To, że w kilku sejmikach Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić samodzielnie, to tylko i wyłącznie potwierdzenie dobrego programu z którym szliśmy do wyborów, który wybrali Polacy i który przez ten czas został zrealizowany" - stwierdziła Kopcińska. W tym kontekście wymieniła m.in. realizowane programy społeczne oraz stabilność finansową. "Jesteśmy krajem stabilnym, atrakcyjnym dla inwestorów, krajem z dobrze rozwijającą się gospodarką i krajem do którego, co nas bardzo cieszy, chcą wracać Polacy, ci Polacy, którzy kiedyś za chlebem wyjechali" - mówiła rzeczniczka rządu.

 

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin powiedział we wtorek w Radiu Zet, że "w tej chwili już wiemy, że Prawo i Sprawiedliwość ma samodzielną większość w sejmikach pięciu województw, poza woj. podkarpackim również w małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim i podlaskim". 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

tomasz.t1 20:27:44 | 2018-10-23
Dlaczego Warszawa wybrala Trzaskowskiego? Bo jest taki jak oni. A kim sa wspolczesni 'warszawiacy' ? To 'ancestralne sloiki'. Tak. Do budowy stolicy zjechalo po wojnie komunistyczne stado stachanowcow i tam pozostalo. Glosujacy na Trzaskowskiego to 3 pokolenia potomkow (ancestrow) sliokowych...a oni nie zyja wartosciami. To nie prawica...Oni chca krasc i zyc cudzym kosztem. Smutne, ale prawdziwe.

Oceń 2 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tomasz.t1 11:57:37 | 2018-10-23
Polacy otrzymali od PiS tak duzo w tak krotkim czasie i wiedza, ze otrzymaja jeszcze wiecej. Dziwi mnie zatem taka nisko nota oddana na PiS. Nie rozumiem postawy wielu rodakow. Jak mozna glosowac na KO czy PSL, znajac ich jako oszustow okradajacych i niszczacych Polske?Czy mozna byc tak nieczulym i slepym oraz udawac, ze skandaliczne afery okradajace Polske i Polakow to wymyslone bajki? Gdzie zatem moralnosc i odpowiedzialnosc wyborcow w sumieniu i w glosowaniu?!

Oceń 6 10 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?