Katowice: warsztaty dla policyjnych antyterrorystów przed szczytem klimatycznym. Prowadził je GROM i specjaliści z KGP

(fot. fotosr52 / shutterstock)

Policyjni antyterroryści uczestniczyli w warsztatach przed grudniowym szczytem klimatycznym w Katowicach. Zajęcia w siedzibie śląskiej komendy prowadzili specjaliści z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i z jednostki wojskowej GROM.

 

Śląska policja podała w środę, że zajęcia dotyczyły planowania i realizacji zadań kontrterrorystycznych podczas zabezpieczenia zbliżającego się szczytu. W warsztatach uczestniczyli funkcjonariusze z policyjnych pododdziałów antyterrorystycznych z Katowic, Krakowa i z Warszawy.

 

"Zajęcia dotyczyły planowania, organizacji oraz kierowania działaniami bojowymi i kontrterrorystycznymi podczas zabezpieczenia szczytu, a także koordynacji podległych służb oraz ich współdziałania na wypadek zagrożenia atakiem terrorystycznym" - podał zespół prasowy śląskiej policji.

 

To kolejne zajęcia policyjnych komandosów przed grudniowym szczytem. Wcześniej mieli oni ćwiczenia m.in. w Katowicach i na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W Krupskim Młynie odbyło się niedawno szkolenie dla pirotechników różnych służb, a w katowickich koszarach śląscy policjanci ćwiczyli zabezpieczanie manifestacji.

 

Z kolei w marcu policjanci, strażacy, funkcjonariusze ABW, Straży Granicznej oraz innych służb i instytucji ćwiczyli współdziałanie na wypadek ataku terrorystycznego. Realizowany wtedy scenariusz zakładał wybuch bomby w Spodku. Niedawno swoje ćwiczenia mieli antyterroryści.

 

Szczyt COP24 odbędzie się w Katowicach od 3 do 14 grudnia w kompleksie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i w hali widowiskowej Spodek.

 

W trakcie szczytu Katowice spodziewają się przyjazdu około 30 tys. osób, które będą pracować przede wszystkim nad przyjęciem pełnego pakietu wdrażającego porozumienie paryskie, pierwszej w historii międzynarodowej umowy zobowiązującej wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu. Pakiet wdrażający umożliwi realizację porozumienia.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook