Schetyna: Polacy muszą żyć ze świadomością, że Polską rządzi premier kłamca i tchórz

(fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Polacy muszą żyć ze świadomością, że Polską rządzi premier kłamca i tchórz - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna podczas konwencji regionalnej Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu. Jak dodał, w Wielkopolsce nigdy nie wygra PiS, bo "tutaj szanuje się porządek w państwie polskim".

 

"Premierze Morawiecki, to że jesteś od ludzi bogatszy nie znaczy, że jesteś od nich lepszy. To, że uważasz się za bardziej cwanego, to nie znaczy, że jesteś od nich mądrzejszy.(...) Chcę przypomnieć o czymś najważniejszym: w Rzeczpospolitej dostaje się władzę od ludzi po to, żeby im służyć. To truizm i zdaje się wszyscy powinniśmy o tym pamiętać. Ktoś, kto o tym zapomina, musi odejść" - powiedział Schetyna, który podczas konwencji zapowiedział złożenie wniosku o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji premiera.

 

"To, że Morawiecki dostał władzę z rąk Kaczyńskiego nie oznacza, że Polacy nie mogą mu jej odebrać. I jednego i drugiego mogą pogonić i już 21 października będą mieli pierwszą okazję" - podkreślił.

 

Przypomniał, że 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 100-lecia powstania wielkopolskiego "nie możemy obchodzić w dobie wszechobecnego w życiu publicznym kłamstwa".

 

"Tak uroczyste, święte w naszej pamięci rocznice Polki i Polacy muszą dziś obchodzić z niegodnym szacunku prezydentem, depczącym na oczach rodaków najwyższe prawo Rzeczpospolitej - konstytucję. Muszą żyć ze świadomością, że Polską rządzi premier kłamca i tchórz" - powiedział Schetyna.

 

Dodał, że w Wielkopolsce nigdy nie wygra PiS, bo tutaj "szanuje się porządek w szkole, w gospodarce, w armii i całym polskim państwie". "Tutaj nigdy nie wygra też partia, która chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej" - podkreślił lider PO.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.71

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook