Premier: po bardzo dobrej cenie odkupujemy Polskie Koleje Linowe SA

(fot. PAP/Grzegorz Momot)

Jesteśmy już po zakończonych negocjacjach z dotychczasowym właścicielem i po bardzo dobrej cenie odkupujemy Polskie Koleje Linowe SA - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki na Kasprowym Wierchu. Dodał, że PKL wracają do polskiej własności.

 

"To bardzo ważny dzień i taki, na który długo czekaliśmy. (...) Dzisiaj mogę wyrazić ogromną radość i wdzięczność wszystkim, którzy walczyli o to, żeby Polskie Koleje Linowe wróciły do polskiej własności, bo zostały w roku 2013 przez naszych poprzedników sprzedane" - powiedział premier.

 

Przypomniał, że powrót kolejek "w polskie ręce" zapowiadał w 2012 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

"I to dzisiaj mogę tutaj oznajmić - jesteśmy już po zakończonych negocjacjach z dotychczasowym właścicielem i po bardzo dobrej cenie dokonujemy odkupienia Polskich Kolei Linowych" - powiedział Morawiecki.

 

Polski Fundusz Rozwoju zawarł we wtorek umowę ze spółką zależną funduszu Mid Europa Partners nabycia pakietu 99,77 proc. akcji Polskich Kolei Linowych SA. Zamknięcie transakcji jest planowane w najbliższych miesiącach po spełnieniu warunków zawieszających, w tym uzyskaniu przez PFR zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.56

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook