Morawiecki: warto dać szansę młodym, bardzo dynamicznym i wiarygodnym ludziom z wizją

(fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Nam się tak bardzo chce zmieniać Polskę, jak im się bardzo nie chciało; warto dać szansę młodym ludziom, bardzo dynamicznym, wiarygodnym, z wizją takim jak Michał Wypij - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie).

 

Michał Wypij jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna. Szef rządu zwracając się do uczestników konwencji mówił, że trzeba "przekonać naszych rodaków, że warto w nasze ręce złożyć odpowiedzialność za samorządy".

 

Warto dać szansę

 

"Nam się chce, nam się tak bardzo chce zmieniać Polskę, jak im się bardzo nie chciało" - podkreślił Morawiecki. "Warto dać szansę młodym ludziom, bardzo dynamicznym, bardzo wiarygodnym, z wizją takim jak Michał Wypij" - dodał premier.

 

Szef rządu nawiązał też do służby zdrowia i Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jak wskazał jest to "wspaniały rozsadnik nowych technologii". "Tutaj w Olsztynie, na ziemi warmińsko-mazurskiej możemy być nowocześni, innowacyjni jak właśnie jest Collegium Medicum, jeden z najlepszych wydziałów medycznych w Polsce" - powiedział Morawiecki.

 

Dodał, że z myślą o przyszłych pokoleniach i "zdrowej Polsce" zwiększono nabory na studia medyczne, aby "służba zdrowia była oparta o trwałe, solidne fundamenty". "Na to stawiamy, to wśród naszych pięciu wielkich zmian, postulatów dla ziemi warmińsko-mazurskiej jest jednym z bardzo ważnych obszarów" - dodał Morawiecki.

 

Według premiera region też ma "szansę na wspaniały rozwój sektora rolno-spożywczego". W tym kontekście zwrócił uwagę na rosnącą liczbę inwestycji. "Tu też widać jak nam się chciało, a jak im się nie chciało. Specjalna strefa ekonomiczna przyciągnęła dużo więcej inwestycji, w tych krótkich naszych trzech latach, niż oni w poprzednich ośmiu" - przekonywał Morawiecki odnosząc się do rządów koalicji PO-PSL.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.14

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?