Kraków: prokuratura wszczęła śledztwo ws. zwłok mężczyzny na Plantach

(fot. shutterstock.com)

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zwłok 62-letniego mężczyzny, znalezionych w piątek rano w rejonie ul. Olszewskiego na Plantach - poinformował w piątek PAP prok. Janusz Hnatko.

 

O znalezieniu sportowo ubranego mężczyzny z nożem w klatce piersiowej około godz. 6.30 poinformował policję przechodzień. Oprócz funkcjonariuszy na miejsce przyjechała także karetka pogotowia. Mimo reanimacji 62-letni mieszkaniec Krakowa zmarł.

 

"Śledztwo wszczęto w sprawie uzasadnionego podejrzenia zabójstwa przez kilkakrotne ugodzenie nożem w klatkę piersiową, w wyniku czego doszło do wykrwawienia i zgonu" - powiedział prok. Hnatko.

 

Dotychczasowe ustalenia, m.in. na podstawie oględzin miejsca zdarzenia i wstępnych wyników sekcji zwłok, pozwalają na przyjęcie jako równorzędnych dwóch wersji śledczych.

 

Jedna zakłada, że zgon nastąpił w wyniku zabójstwa. Druga, że wskutek samobójstwa.

 

Bezpośrednio po znalezieniu zwłok prokurator wraz z lekarzem sądowym z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzili na miejscu oględziny zwłok i miejsca zdarzenia. Po ich zakończeniu przeprowadzona została sekcja zwłok. Uczestniczył w niej prokurator.

 

Na potrzeby śledztwa zabezpieczono monitoringi obejmujące okolice miejsca ujawnienia zwłok. Trwa ustalanie i przesłuchiwanie świadków, którzy widzieli wcześniej pokrzywdzonego.

 

Prowadzone są również przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez pokrzywdzonego. Zlecone zostały badania toksykologiczne i histopatologiczne próbek zabezpieczonych podczas sekcji.

 

Prokuratura ustala także okoliczności przebywania mężczyzny na Plantach.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?