Na 9 odcinkach zamknięty ruch pociągów

Dziewięć odcinków torów w środę rano było zamkniętych dla ruchu w wyniku opadów deszczu - poinformował rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki. Na niektórych dwutorowych liniach obowiązuje ruch jednym torem; w wielu miejscach ograniczono prędkość pociągów.

 

Łańcucki powiedział w środę rano, że zamknięte są odcinki Skawce - Sucha Beskidzka, Łódź Widzew - Zgierz (objazd przez Łódź Żabieniec), Katowice Ligota - Katowice Brynów (objazdy przez Oświęcim i Katowice Kostuchnę - w tym pociągi dalekobieżne i międzynarodowe), Pszczyna - Radostowice, Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce, Sumina - Rydułtowy, Chałupki - Bohumin (odcinek graniczny z Czechami), Olza - Chałupki i Zawadzkie - Fosowskie.

 

- Tory zostały podtopione, podmyte, są osuwiska. W niektórych miejscach na tory spadły podmyte drzewa. Ponieważ opady zmniejszyły się, obecnie łatwiej usuwać uszkodzenia - wyjaśnił rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

 

- Wszystkie zagrożone odcinki i obiekty są całodobowo monitorowane. Działają sztaby antykryzysowe z udziałem przewoźników, powołane przez PLK - powiedział Łańcucki.

 

Na większości rzek na południu Polski zostały przekroczone stany ostrzegawcze i alarmowe; w kilku miejscach woda przerwała wały przeciwpowodziowe. Najtrudniejsza sytuacja jest w woj. małopolskim, śląskim i podkarpackim. Fala kulminacyjna na Wiśle przechodziła przez Kraków, na Odrze - dotarła na Opolszczyznę.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook