Szydło: program 500+ będzie kontynuowany w obecnej formule; zmiany niepotrzebne

(fot. 360b / Shutterstock.com)

Program 500+ to ogromny sukces, będzie kontynuowany w obecnej formule. Dyskusja o jego zmianie jest dziś niepotrzebna. Lepsze jest wrogiem dobrego - napisała na Twitterze wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło.

 

"Program 500+ to ogromny sukces. Polskim rodzinom żyje się lepiej. Cieszę się, że jest dobrze odbierany przez Polaków. Pozytywnie oceniają go eksperci. Dlatego będzie kontynuowany w obecnej formule. Dyskusja o jego zmianie jest dziś niepotrzebna. 'Lepsze jest wrogiem dobrego'" - napisała Beata Szydło na Twitterze, odnosząc się do ostatnich doniesień medialnych dot. prac w resorcie rodziny pracy i polityki społecznej nad zwiększeniem świadczenia wychowawczego z 500 zł do 1000 zł.

 

Podobne stanowisko przedstawiła wcześniej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. "W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuję, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu 'Rodzina 500+'" - podkreśliła w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Rafalska.

 

Przypomniała, że trwa przyjmowanie wniosków i wydawane są decyzje przyznające świadczenie w wysokości 500 zł na nowy okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 października 2018 do 30 września 2019 r. Rafalska zaznaczyła, że ministerstwo rodziny na bieżąco monitoruje realizację programu i jego efekty.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

aniolpokoju 14:12:53 | 2018-08-10
Bardzo dobrze, naród bez dzieci wymiera. A że potem te dzieci będą chciały żyć z socjalu to nic. Najwyżej się Ukraińców sprowadzi, żeby zarabiali na socjal na innych. Ktoś musi. 

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook