Częstochowski szpital ma karty praw pacjenta w alfabecie Braille’a

(fot. shutterstock.com)

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie od środy dysponuje Kartami Praw Pacjenta w alfabecie Braille'a.

 

Karty, które są dostępne u pielęgniarek oddziałowych, przekazało placówce Stowarzyszenie "Twoje Nowe Możliwości".

 

- Bardzo dobrze wykonane, profesjonalnie - oceniła podczas środowego spotkania z dziennikarzami szefowa częstochowskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych i tyflopedagog Ilona Juszczyk.

 

- Szpital idzie we właściwym kierunku. Wiadomo, że jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia w kwestii dostępności placówki dla osób niepełnosprawnych, ale najważniejsze, że takie starania są, że problemy są dostrzegane i rozwiązywane - dodała.

 

- To dobry krok, który dostosowuje nas do potrzeb osób niepełnosprawnych, nie tylko samych pacjentów, ale też ich najbliższych czy przyjaciół pojawiających się w szpitalu. Trzeba myśleć kompleksowo o najlepszych rozwiązaniach służących m.in. osobom, które widzą bardzo słabo albo wcale - podkreślił kierownik oddziału neurologii szpitala na częstochowskiej Parkitce dr Szymon Gacek.

 

Stowarzyszenie "Twoje Nowe Możliwości" działa na rzecz wprowadzania profesjonalnych rozwiązań i tworzenia nowych możliwości - szczególnie dotarcia do wiedzy i nowych informacji - dla osób słabowidzących, niewidomych i niepełnosprawnych. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?