14 piłkarzy na pierwszym treningu w Jastarni. Wieczór piłkarze spędzą w hotelu na koncercie

(fot. łączy nas piłka / youtube)

Czternastu piłkarzy z szerokiej kadry na mistrzostwa świata pojawiło się w środę na pierwszym podczas zgrupowania w Juracie treningu na boisku w pobliskiej Jastarni. Po południu kadrowicze mają zaplanowane spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

 

Podobnie jak dwa lata temu na zgrupowaniu przed mistrzostwami Europy piłkarze przyjechali z Hotelu Bryza na trening rowerami i zostali owacyjnie powitani przez czekających na nich kibiców. W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział 14 zawodników oraz dwóch młodych bramkarzy "wypożyczonych" z Arki Gdynia. 

 

Poniżej konferencja prasowa w Juracie z 21 maja, na której trener Adam Nawałka odpowiada na pytania dziennikarzy:

 

 

Z 32 powołanych kadrowiczów na Półwyspie Helskim w ogóle nie pojawili się Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, natomiast w środę w hotelu zostali m.in. Kamil Glik, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Maciej Rybus, Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak, Michał Pazdan, Kamil Wilczek i Karol Linetty. 

 

W czwartek trener Adam Nawałka zaplanował grę wewnętrzną, natomiast wieczór piłkarze spędzą w hotelu na koncercie gruy Lady Pank. To zgrupowanie o regeneracyjnym charakterze, w trakcie którego kadrowiczom mogą towarzyszyć rodziny i partnerki, potrwa do soboty.

 

W poniedziałek w Arłamowie rozpocznie się już "właściwy" obóz. Ostateczny, 23-osobowy skład kadry selekcjoner ma ogłosić 4 czerwca.

 

Przed mundialem biało-czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne. 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

 

Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook