Szef MON: program na stulecie odzyskania niepodległości jest nowoczesny i multimedialny

(fot. PAP/Leszek Szymański)

Ministerstwo ogłasza konkurs na projekt związany z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

"Program (upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości) ma charakter nowoczesny oraz multimedialny. Zakłada powstanie jeszcze w tym roku ponad stu ławek, które będą miały charakter multimedialny i które będą sprofilowane odnośnie miejsca w jakim powstaną. Będą bezpośrednie nawiązania do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, a więc będzie Marsz Pierwszej Brygady, będzie także treść deklaracji marszałka Józefa Piłsudskiego dotyczącej notyfikacji państwowości polskiej z listopada 1918 roku" - poinformował Błaszczak.

 

Zaznaczył, że na ławkach będzie też można znaleźć treści "o charakterze regionalnym". "W Gdańsku będziemy mogli usłyszeć informacje na temat Armii Hallera, w Poznaniu na temat Powstania Wielkopolskiego, a na Śląsku będą informacje na temat powstań śląskich" - dodał minister.

 

Według niego treści te będą też dostępne przez Internet, skąd będzie je można skopiować i wykorzystywać. Szef MON wyraził przekonanie, że taki sposób przekazywania informacji "ważnych dla naszej tożsamości narodowej" zostanie bardzo przychylnie przyjęty przez opinię publiczną.

 

Szef MON dodał też, że budowa ławek będzie w 80 proc. finansowana z budżetu państwa, a w pozostałych 20 proc. - z budżetu samorządu.

 

Na stronie MON mają zostać opublikowane szczegóły konkursu na projekt ławki. Czas przyjmowania projektów upływa 22 maja. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty w czerwcu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.29

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook