Kowalczyk: Polska uszanuje wyrok Trybunału ws. Puszczy Białowieskiej

(fot. PAP/Jacek Turczyk)

W najbliższym czasie poznamy propozycje rozwiązań ws. Puszczy Białowieskiej.

 

Polska uszanuje ogłoszony wyrok ws. Puszczy Białowieskiej - oświadczył we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że wkrótce resort przekaże KE propozycje kompromisowych rozwiązań dot. ochrony puszczy.

 

"Zapoznamy się szczegółowo z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jak wcześniej deklarowałem, Polska uszanuje ogłoszony wyrok" - powiedział, cytowany w komunikacie resortu środowiska, minister Kowalczyk.

 

Minister podkreślił, że Puszcza Białowieska to nasze dziedzictwo narodowe. "Wszystkie działania, które były realizowane w puszczy, podyktowane były troską o zachowanie jej w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń" - dodał.

 

W komunikacie poinformowano, że resort środowiska przedstawi wkrótce Komisji Europejskiej propozycje kompromisowych rozwiązań ws. Puszczy Białowieskiej, "uwzględniających wyniki prac zespołu eksperckiego przygotowującego długoterminowy plan jej ochrony".

 

We wtorek Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu orzekł, że decyzje polskich władz ws. zwiększonej wycinki w Puszczy Białowieskiej naruszają prawo UE. Dodał, że wycinka nie mogła być uzasadniona bezprecedensową gradacją kornika drukarza.

 

Wyrok nie wiąże się z żadnymi karami finansowymi, bo Polska wycofała ciężki sprzęt z Puszczy. Gdyby jednak doszło do wznowienia wycinki, wówczas Komisja mogłaby wnioskować o sankcje finansowe. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.15

Liczba głosów:

78

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 21:36:19 | 2018-04-17
Za dyktaturę ciemniaków zapłacimy wszyscy.Jak Państwowa Rada Ochrony Przyrody skrytykowała decyzję o wycince Szyszko wymienił po prostu jej  skład ,to był jego jedyny argument w dyskusji z ludzmi nauki.Elitki złe,po co naukowcy-kiedy ojciec Rydzyk ,i pan szyszko wiedzą swoje,że drewno się marnuje i robaki je jedzą a prości ludzie by mieli opał,w końcu to R. odniósł sukces biznesowy i potafi doradzić. Pan Szyszko zatrudnił jako doradcę od wycinki .....członka podkomisji smoleskiej-uniwersalnego" eksperta"; pan Cz,za 30 srebrnikow wyda   ekspertyzę z każdej dziedziny,czy to las czy katastrofa lotnicza.

Oceń 6 33 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook