Dwóch wiceministrów z resortu zdrowia złożyło dymisję. "Usprawni to pracę rządu"

(fot. PAP/Jacek Turczyk)

W gronie odwołanych wiceministrów są dwie osoby z kierownictwa resortu zdrowia; rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała w poniedziałek, że zdymisjonowani zostali Piotr Gryza i Marek Tombarkiewicz.

 

W ministerstwie, na czele którego stoi Łukasz Szumowski, pozostaje obecnie pięcioro wiceministrów: Józefa Szczurek-Żelazko, Janusz Cieszyński, Katarzyna Głowala, Zbigniew Król i Marcin Czech.

 

Marek Tombarkiewicz jako wiceminister zdrowia m.in. inicjował, koordynował i nadzorował wykonywanie zadań przez Departamenty: Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Organizacji Ochrony Zdrowia oraz Ratownictwa Medycznego i Obronności. Piotr Gryza w ostatnich dniach odpowiadał za inicjowanie, koordynowanie i nadzorowanie wykonywania zadań przez Departament Ubezpieczenia Zdrowotnego; nadzorował działalność Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie. Wcześniej zajmował się m.in. Departamentem Funduszy Europejskich i e-Zdrowia.

 

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w poniedziałek, że zmiany w rządzie "w ogromnym stopniu nie są personalne, ani polityczne, tylko usprawniające pracę rządu". Poinformował, że łącznie przyjął dymisję siedemnastu wiceministrów.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 21:24:30 | 2018-03-12
A gdyby tak zwolnić z pracy 60 wiceministrów ... jak bardzo usprawniłoby to prcę rządu, prawda? Moim zdaniem ogromnie. Zncznie bardziej niż gdy złożyło wypowiedzenia tylko dwóch. 
Rząd PiS ma 97 wiceministrów. W całej Unii Europejskiej żaden kraj nie ma ich aż tylu. 

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook