Zakopane: prezydent otworzył charytatywne zawody narciarskie

(fot. shutterstock.com)

Prezydent Andrzej Duda otworzył w niedzielę rano w Zakopanem IV edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2018".

 

Prezydent rozpoczął wydarzenie zjeżdżając ze stoku z numerem jeden.

 

Prezydent podziękował za zaproszenie na charytatywną imprezę, w której bierze udział po raz drugi.

 

- To wielka przyjemność zjechania slalomem gigantem na Polanie Szymoszkowej. Jest to dla mnie, jako człowieka, jako prezydenta Rzeczypospolitej zaszczytem, bo cel tego spotkania jest niezwykle szczytny. To pomoc młodzieży, to pomoc osobom niepełnosprawnym w ich powrocie do sprawności, ich rehabilitacji, to wsparcie dla wszystkich działań realizowanych przez fundację Handicap, a przede wszystkim to serce ofiarowane przez polskich zawodników, dziś już seniorów, trenerów, instruktorów, ale cały czas bardzo silnie sercem związanych z narciarstwem i sercem związanych także z ideą pomocy bliźnim - mówił prezydent.

 

Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane. W ubiegłym roku narciarze, na czele z prezydentem, przejechali 689 km.

 

Prezydent pogratulował organizacji spotkania i wyraził nadzieję, że uda się pobić zeszłoroczny rekord przejazdu, choć zaznaczył, że nie będzie to łatwe.

 

- Dziękuję państwu, że przez 12 godzin tę niedzielę w Zakopanem poświęcacie na to, żeby spotkać się i wesprzeć innych. Dać serce i pokazać, że można - powiedział prezydent.

 

Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz.

 

Fundacja Handicap Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej, sportu, narciarstwa, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

 

Prezydent odniósł się w niedzielę również do sukcesu polskich skoczków na Wielkiej Krokwi, którzy w sobotę wygrali drużynowy konkurs Pucharu Świata.

 

- To nie tylko wspaniały talent i wielki wysiłek sportowy, ale za tym stoi cały sztab ludzi którzy codziennie pracują: fizjologów, lekarzy, masażystów, trenerów, wszystkich, którzy uczestniczą w organizacji treningów. To wielki sukces naszej kadry i ludzi, którzy z nimi pracują. To wielka radość i przyjemność zwłaszcza tutaj w Zakopanem, gdzie wszyscy czekają na sukces, na wspaniały występ Polaków - powiedział prezydent.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.8

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 15:26:57 | 2019-02-10
tu nieco więcej szczegółów:

https://www.rp.pl/Kosciol/302099957-Ksiadz-z-Chramcowek-pedofilem.html

Oceń 2 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 11:56:35 | 2019-02-10
Tymczasem w Zakopanem policja przeszukała plebanię, zatrzymała księdza i zabezpieczyła dokumentację.

https://www.wprost.pl/zycie/10189941/policja-zatrzymala-ksiedza-w-zakopanem-nieoficjalnie-chodzi-...

Oceń 4 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook