Nowoczesna złoży w Sejmie dwa projekty ws. liberalizacji prawa aborcyjnego

(fot. shutterstock.com)

Nowoczesna złoży w Sejmie dwa projekty liberalizujące prawo aborcyjne - jeden, który będzie powtórzeniem obywatelskiej propozycji Komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" i drugi, autorstwa posłanki Joanny Schmidt (N) - poinformowali w środę liderzy Nowoczesnej.

 

W środę po południu obradował klub Nowoczesnej. Po zakończeniu posiedzenia jego szefowa Kamila Gasiuk-Pihowicz poinformowała, że powołany został rzecznik dyscypliny klubu w osobie posłanki Ewy Lieder.

 

Nowoczesna postanowiła też złożyć w Sejmie dwa projekty ustaw, które mają na celu liberalizację obecnie obowiązujących przepisów warunkujących dopuszczalność przerywania ciąży. Pierwszy z nich ma być powtórzeniem obywatelskiej propozycji Komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", odrzuconej tydzień temu w Sejmie; drugi, autorstwa posłanki Nowoczesnej Joanny Schmidt.

 

- Chcemy wyjść naprzeciw obywatelom, którzy zaangażowali się w zbiórkę podpisów pod projektem obywatelskim - mówiła na konferencji prasowej rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska.

 

Według niej projekt Joanny Schmidt różni się od projektu Komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" m.in. tym, iż przewiduje, że przerywanie ciąży byłoby dozwolone w czterech przypadkach - zagrożenia zdrowia i życia kobiety, kiedy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, gdy płód jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony oraz na życzenie kobiety, pod warunkiem jednak odbycia przez nią konsultacji lekarskich i psychologicznych.

 

Środowe posiedzenie klubu było reakcją na kryzys, który w Nowoczesnej wywołało odrzucenie w Sejmie projektu Komitetu "Ratujmy Kobiety 2017". Kamila Gasiuk-Pihowicz zapewniała po jego zakończeniu, że odbyło się w bardzo dobrej atmosferze.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.12

Liczba głosów:

103

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 21:41:00 | 2018-01-17
Po co złoży?Głupota,draństwo,brak wiedzy z matematyki czy wszystko razem

Oceń 3 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 19:03:29 | 2018-01-17
Ośmieszają się. Jak cała opozycja.

Oceń 7 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 17:26:02 | 2018-01-17
Tylko 2? Najlepiej 30.

Oceń 11 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?