Minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński: zero tolerancji dla ksenofobii, agresji

(fot. PAP/Marcin Obara)

Zero tolerancji dla ksenofobii, agresji i działań niezgodnych z prawem - oświadczył w sobotę minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 
Skomentował tak zatrzymanie we Wrocławiu dwóch mężczyzn podejrzewanych o znieważenie Syryjczyków na tle narodowościowym.
 
"Zero tolerancji dla ksenofobicznych, agresywnych i niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem działań. Każdy, kto dopuszcza się tego typu zachowań wobec ludzi ze względu na ich kolor skóry, religię czy przekonania, musi liczyć się ze zdecydowaną reakcją polskiej policji" - napisał na Twitterze minister.
 
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o znieważenie na tle narodowościowym dwóch obywateli Syrii. "Nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści" - zaznaczyła policja we wpisie na Twitterze, który skomentował Brudziński.
 
Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu aspirant sztabowy Paweł Petrykowski podał na stronie internetowej dolnośląskiej policji, że zatrzymani mężczyźni w wieku 28 i 23 lat wyzywali i grozili Syryjczykom.
 
"Obaj zatrzymani w związku z podejrzeniem o znieważenie na tle narodowościowym, trafili już do policyjnego aresztu" - podał rzecznik po porannej akcji funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu na jednej z ulic w centrum miasta.
 
Petrykowski podał, że 28-latek jest obywatelem Ukrainy, a młodszy mieszkańcem Wrocławia. Obaj byli nietrzeźwi. Policjanci wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Za czyn znieważenia na tle narodowościowym grozi kara do 3 lat więzienia.
 
Rzecznik zaznaczył w komunikacie, że "nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści, a policja jest stanowcza w przypadku takich przestępstw".
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.41

Liczba głosów:

79

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 10:24:42 | 2018-01-15
Panie Brudziński. Piegrzymujący kibole zaatakowali Obywateli RP iDemokratycznej RP, którzy rozwinęli transparenty z napisami "Chrześcijaństwo to nie nienawiść", "Moją Ojczyzną jest człowieczeństwo" i "Tu są granice przyzwoitości". Kioble mieli się tradycyjne zabawić racami i darciem ryja, gdy na tle rozwieszonego na murze baneru z krzyżem celtyckim i napisem "White United" stanęła grupa aktywistów Obywateli RP i Demokratycznej RP, którzy rozwinęli swoje transparenty. Duchowni uwielbiający swoich chłopców nie reagowali. Policja także nie ... bo chyba jej wcale nie było, żeby pewnie nie drażnić chłopców. 
Brudziński złapiesz sprawców, czy ich ... rozumiesz? 

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 19:41:52 | 2018-01-13
Ach jak pięknie udaje nowy mimisterek. Sam przecież uwielbia wykrzykiwać kwestie które obrażają innych (komuniści i złodzieje) ... albo np. "Donald Tusk jest niemieckim popychlem" – ocenił wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. 

Oceń 7 30 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook