Andrzej Adamczyk: internet w Pendolino do końca tego roku

(fot. The_Pixel / Shutterstock.com)

Internet we wszystkich pociągach Pendolino będzie dostępny to końca tego roku, najpóźniej do stycznia-lutego przyszłego roku - powiedział w środę szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

- Jesteśmy już po testach urządzeń, dzięki którym będzie dostęp do internetu w Pendolino. Testy wyszły bardzo dobrze - powiedział Adamczyk. Dodał, że do ustalenia zostały "zasady realizacji tego przedsięwzięcia".

 

Minister przypomniał, że "zamawiający pociągi Pendolino przed laty, nie przewidział w tych pociągach internetu". - Skutkiem tego gwarant, producent, miał duże problemy, aby wyrazić zgodę na montaż takiej instalacji internetowej - powiedział Adamczyk. Zaznaczył, że samodzielny montaż takich urządzeń byłby naruszeniem gwarancji.

 

Minister infrastruktury powiedział, że "dzisiaj relacje z producentem są bardzo dobre. Zarząd PKP Intercity zagwarantował, że to końca tego roku, najpóźniej do stycznia-lutego przyszłego roku, w Pendolino będzie wi-fi".

 

Prezes zarządu PKP SA Krzysztof Mamiński mówił na początku stycznia br., że "w składach, które będą szły do przeglądów okresowych, będzie instalowane wi-fi". Dodał, że "nie wyłączamy składów tylko dlatego, żeby zainstalować internet. Będziemy montować sukcesywnie" - dodał.

 

Rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska informowała na początku stycznia, że spółka dostała ofertę na projekt techniczny instalacji wi-fi w Pendolino.

 

- Po analizie dokumentacji będziemy w stanie przedstawić harmonogram. Ze względu na trwające postępowanie nie możemy jeszcze przedstawić informacji finansowych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będzie konieczna ingerencja w poszycie pojazdu - powiedziała.

 

- Natomiast w przypadku technologii dostępu do internetu przewidujemy łączenie w jednym czasie sygnału internetowego od wielu operatorów GSM i udostępnianie go w pociągach - informowała spółka.

 

Z kupionych przez PKP Intercity składów pasażerskich tylko w Pendolino nie ma wi-fi. Usługa taka działa w pozostałych zakupionych pociągach, takich jak Dart i Flirt.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook