Kancelaria Prezydenta: we wtorek o godzinie 12:00 prezydent dokona zmian w rządzie

(fot. Fot. P. Tracz Kancelaria Premiera (Uroczystość zaprzysiężenia rządu) [Public domain], via Wikimedia Commons)

We wtorek o godz. 12 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokona zmian w składzie Rady Ministrów - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta.


Wcześniej rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała, że we wtorek poznamy skład nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego. "Kończymy proces rekonstrukcji, około południa powinno odbyć się zaprzysiężenie nowych ministrów" - poinformowała.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk mówił rano w poniedziałek w PR1, że "premier ogłosi swoje decyzje, które zostały wypracowane w ramach konsultacji i ze ścisłym kierownictwem politycznym PiS i w porozumieniu z prezydentem, dotyczące zarówno spraw organizacyjnych, jak i personalnych".

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował w poniedziałek w Radiu Zet, że planowana rekonstrukcja rządu obejmie wymianę więcej niż 5, a mniej niż 10 ministrów. Jak dodał, nie zaskoczyła go liczba ministrów do wymiany. "Spodziewaliśmy się tego" - powiedział.

Szef sejmowej komisji finansów Jacek Sasin zapowiedział w poniedziałek w radiowej Trójce, że rekonstrukcja rządu na pewno będzie dotyczyć ministerstw finansów i rozwoju. Premier Morawiecki, który obecnie pełni również funkcję ministra finansów oraz rozwoju, zapowiedział w połowie grudnia w TVP Szczecin, że będzie łączył funkcję premiera z zarządzaniem tymi dwoma ministerstwami "tylko przez krótki czas, aż w uzgodnieniach z kierownictwem politycznym zostaną wybrani kandydaci na szefów tych resortów". Jak powiedział, będą to dwie osoby, które go odciążą.

Z kolei wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział w poniedziałek, że rekonstrukcja obejmie mniej więcej jedną trzecią resortów.

Tego dnia przed południem w Kancelarii Premiera byli ministrowie: cyfryzacji - Anna Streżyńska, spraw zagranicznych - Witold Waszczykowski oraz zdrowia - Konstanty Radziwiłł. W mediach pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, że ci ministrowie mogą pożegnać się z zajmowanymi stanowiskami.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.6

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 21:17:03 | 2018-01-08
Brawo, brawo na arenę wyjdze ludzki Pan w białym garniturze. Dookoła woltyżerka ministerialnych klakierów. Szyszko strzela raz po raz do koni. Gowin jak zwykle się nie cieszy ale jest za. Błaszczak niczego nie rozumie ... ale wie, że wina Tuska. Gliński gada monotonnie starochrześcijańskie mantry, intonuje Bogurodzicę. Zakrzykuje go Macierewicz ... powtarzając głośno: dziękuję, dziękuję, pięknie Pani wygląda, szczęsć Boże SZCZĘŚĆ BOŻE!!!. Zawadzka doucza się wierszyka w ostatniej chwili ale nie moze znaleźć jego podstawy programowej. Brudziński przypominający wysokiego urzędnika NSDAP krzywo spogląda na jednego z ministrów. San Escobar pozostanie niezapomniany ... tak złego ministra przecież nie było! Szyszko trafia. Zatyka zieloną gałązkę igliwia. Pierwsza zmiana dokonana. Teraz będzie już tylko 152 ministrem bez teki.  Za to z dodatkową odprawą na 7 lat. .... i jeszcze przeem kilku spółek i przewdoniczącym 9-ciu Rad Nadzorczych. ... jakich? nieważne. Przecież zna sie na wszystkim.  I kolejne zmiany. Posełek z Żoliborza klaszcze w dłonie... brawo, brawo! Co za cyrk, co za Cyrk. Przecież i tak wiadomo, że kukiełki nie mają znaczednia.

Oceń 2 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 19:01:02 | 2018-01-08
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował w poniedziałek w Radiu Zet, że planowana rekonstrukcja rządu obejmie wymianę więcej niż 5, a mniej niż 10 ministrów. Jak dodał, nie zaskoczyła go liczba ministrów do wymiany. "Spodziewaliśmy się tego" - powiedział.
-------------
5 < x < 10
------------
Z kolei wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział w poniedziałek, że rekonstrukcja obejmie mniej więcej jedną trzecią resortów.
---------------
3 * x =~ 18 
--------------
Korona Królów na żywo.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 18:49:40 | 2018-01-08
Prezydent dokona :).

Oceń 2 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook