Szydło: decyzje UE ws. Puszczy Białowieskiej elementem walki z polskim państwem

(fot. shutterstock.com)

Premier Beata Szydło uznała, że decyzje UE ws. Puszczy Białowieskiej są elementem walki z polskim państwem, które nie wpisuje się w model państwa odchodzącego od wartości i budującego schematy wygodne dla elit i interesów europejskich.

 

20 listopada Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że oprócz sytuacji wyjątkowej i bezwzględnie koniecznej do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, Polska musi natychmiast zaprzestać wycinki w Puszczy Białowieskiej. Za złamanie tego zakazu grozi 100 tys. euro kary dziennie.

 

- Pan minister miał doskonałe wystąpienie przed Trybunałem Sprawiedliwości. Przekazał polskie argumenty - mówiła Szydło w wywiadzie dla TV Trwam.

 

Według niej Komisja Europejska i TSUE "w ogóle nie mieli żadnych argumentów kontrujących, bo racja jest po polskiej stronie".

 

- Ja odczytuję te działania przeciwko Polsce związane z Puszczą jako jeden z elementów walki z polskim państwem, które nie wpisuje się w model państwa odchodzącego od wartości, hołdującego lewicowym zasadom, budującego schematy wygodne dla elit, różnych grup, lobby i interesów europejskich - dodała premier.

 

Zaznaczyła, że to także neguje "wszystko to, co jest w gestii państwa narodowego, suwerennego".

 

Premier uznała, że elity brukselskie same nie przestrzegają unijnych traktatów. Jako przykład wskazała reelekcję Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej wbrew państwu, z którego pochodzi.

 

- Chcę pokazać poprzez to, że nie ma często zasad, nie ma reguł, tylko działa się na zasadzie różnego rodzaju układów interesu - powiedziała.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.62

Liczba głosów:

85

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 00:13:50 | 2017-12-07
Adwent-czas pokuty i nawrócena.Kazdy  może zawrócić ze złej drogi.Módlmy slę za ową panią.

Oceń 6 29 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 22:26:08 | 2017-12-06
Pani Szydło to chyba najbardziej upokarzany premier po 1989r ,ciągle za jej plecami mówi się o jej odwołaniu(chodzi o głosy z PiSu) a nawet na rozmowy o rekonstrukcji jej nie zapraszali a jest też v-ce przewodniczącą partii.

Oceń 7 42 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 21:50:53 | 2017-12-06
Rozumiem, że ta pani na koniec swojego urzędowania chciała czymś zabłysnąć, ale wyszło jak zwykle. Sprowadziło się do obszczekania tych, których Jarosław Kaczyński nie lubi, jedyna rozpoznana umiejętność u tej pani.

Oceń 13 57 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 21:19:26 | 2017-12-06
Pani Szydło, niszczenie puszczy Białowieskiej to element walki z polskim społeczeństwem.

Oceń 10 68 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 20:54:06 | 2017-12-06
W laudacji otwierającej debatę w PAN minister środowiska Jan Szyszko powiedział, że Puszcza Białowieska od wieków była kształtowana przez człowieka i są na to dowody. Przyzwyczajony do publicznych wystąpień minister nie zawahał się pokreślić faktu, że...

Rejon Puszczy Białowieskiej był bardzo intensywnie użytkowany w okresie przed chrzestem. To jest okres, powiedzmy sobie, no... przed narodzeniem Chrystusa również

Oceń 6 68 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Aa 20:43:43 | 2017-12-06
Chcę pokazać poprzez to, że nie ma często zasad, nie ma reguł, tylko działa się na zasadzie różnego rodzaju układów interesu - powiedziała. 
Jaka piękna i krótka charakterystyka rządów PiS pod przewodnictwem Pani Premier :)))))

Oceń 10 74 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook