Zbiórka żywności Caritas w piątek i w sobotę w sklepach w całej Polsce

(fot. shutterstock.com)

Ok. 20 tys. wolontariuszy będzie w piątek i sobotę zbierać żywność, którą potem przekaże potrzebującym.

 
Akcję pod hasłem "Tak, pomagam!" przeprowadzi Caritas Polska w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całym kraju.
 
Rzeczniczka Caritas Marta Walasik-Sałek przypomniała w środę, że akcja odbędzie się po raz 13. Organizatorzy szacują, że paczki z jedzeniem trafią do 70 tys. potrzebujących osób.
 
Walasik-Sałek podpowiedziała, że wolontariuszy łatwo będzie można poznać po charakterystycznych czerwonych koszulkach. Będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia (np. kasza, mąka, cukier, ryż, kawa itp.). Produkty będzie można pakować do specjalnych koszy oznaczonych plakatem akcji. Z zebranych artykułów placówki Caritas przygotują świąteczne paczki dla rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.
 
Rzeczniczka przypomniała, że pierwsza zbiórka została zorganizowana w 2011 r. "Rokrocznie odbywają się dwie zbiórki - przed świętami wielkanocnymi oraz przed świętami Bożego Narodzenia. Każdorazowo w akcji zbierania żywności uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Zebrane w ok. 2,8 tys. sklepach dary trafiają do ok. 70 tys. osób potrzebujących" - wyliczyła.
 
Przekazała też od dyrektora Caritas, ks. Marcina Iżyckiego, podziękowania "wszystkim tym, którzy potrafią podzielić się żywnością z potrzebującymi".
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?