Szydło: najważniejsze, by mieć w Europie partnerów do rozmowy nt. walki z terroryzmem

(fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Najważniejsze jest to, by mieć partnerów w Europie do rozmowy o tym, co zrobić, żeby walczyć z terroryzmem, Europa Środkowo-Wschodnia ma rozwiązania; niech poprawność polityczna wreszcie zostanie zastąpiona rozsądkiem politycznym - powiedziała w sobotę premier Beata Szydło.

 

Szydło była pytana w TVP Info, co Europa może i powinna zrobić, żeby nie dochodziło więcej do zamachów terrorystycznych, takich jak te w Hiszpanii.

 

Premier przypomniała swoją wypowiedź z obrad Sejmu, że "Europa musi się obudzić z letargu".

 

- I musi wreszcie zacząć myśleć o swoim bezpieczeństwie, o bezpieczeństwie swoich obywateli (...). Trzeba się obudzić z letargu, trzeba powstać z kolan i wreszcie nie bać się prawdzie spojrzeć w oczy - podkreśliła Szydło.

 

Dodała, że często ma wrażenie, że elity europejskie, ludzie odpowiedzialni za bezpieczeństwo obywateli Europy, politycy "albo nie dostrzegają rzeczywiście tego problemu, albo to ich przerasta, albo już doszli do wniosku, że po prostu taka będzie właśnie Europa".

 

- My się z tym nigdy nie pogodzimy, nie ma takiej ceny, za którą bezpieczeństwo Polaków byśmy mogli sprzedać, więc dla mnie najważniejsze jest to, by dzisiaj mieć partnerów w Europie, w elitach europejskich, do rozmawiania o tym, co zrobić, żeby walczyć z terroryzmem - powiedziała premier.

 

Oceniła, że z polityki migracyjnej, szczególnie kanclerz Niemiec Angeli Merkel, niestety skorzystali ci, którzy dzisiaj "sieją śmierć wśród ludzi".

 

Szydło zaznaczyła, że zapewne nie ma jednej recepty na zwalczenie terroryzmu i musi być wprowadzony cały szereg skutecznych działań.

 

- Ale one muszą być wreszcie przyjęte, wreszcie musimy zacząć o tym mówić - o bezpieczeństwie, o przywróceniu bezpieczeństwa Europie, co zrobić, a nie rozmawiać tylko i wyłącznie o relokacjach, które już nie będą przez nikogo chciane (...), to są mrzonki - podkreśliła szefowa polskiego rządu.

 

Jak stwierdziła, trzeba, by politycy w Europie zaczęli po prostu stosować mądrą politykę bezpieczeństwa.

 

- Tak, jak my to robimy w Polsce, tak jak robią to Węgrzy, tak jak robią to Słowacy. Europa Środkowo-Wschodnia ma rozwiązania, pokazaliśmy jak to można zrobić i teraz trzeba, żeby pozostali chcieli również to zrozumieć - powiedziała Szydło.

 

Premier powiedziała, żeby nie bać się rozmawiać o terroryzmie.

 

- Nie bać się o tym mówić, nie bać się rozmawiać, niech ta poprawność polityczna wreszcie zostanie zastąpiona rozsądkiem politycznym - oświadczyła szefowa rządu.

 

W czwartek i w piątek Hiszpania była celem podwójnego zamachu. W atakach w Barcelonie i Cambrils w Katalonii zginęło co najmniej 14 osób, a 130 zostało rannych.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.66

Liczba głosów:

154

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 05:16:36 | 2017-08-20
Zagrożenie zostało właśnie zdiagnozowane w niemieckiej prasie: Karta Polaka

LOL

Polens Greencard öffnet Migranten alle Tore zur EU
Polska zielona karta otwiera migrantom wszystkie drzwi do UE

Oceń 197 36 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 01:15:44 | 2017-08-20
O czym ta pani w ogóle bajdurzy ? Jakie to niezwykłe rozwiązania w zakresie walki z terroryzmem mają w swoim arsenale kraje Europy Środkowo-Wschodniej o których rzekomo jakieś mityczne "europejskie elity" nie chcą słyszeć ? Niech ta pani zamiast bełkotać bez sensu skonsultuje się kiedyś ze specjalistami w zakresie terroryzmu i oprze swoje przekonania na gruncie fachowej wiedzy, a nie na zmyśleniach i fantazjach,

Oceń 40 235 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 23:08:51 | 2017-08-19
Kukiełka pitoli głupoty.

Oceń 39 236 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?