Lubnauer: potrzebne są nadzwyczajne działania

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Potrzebne są nadzwyczajne działania, stąd ścisła koordynacja naszych działań i próba zatrzymania wszystkimi metodami obecnych działań PiS - mówiła po poniedziałkowym spotkaniu klubów opozycyjnych: N., PO, PSL, UED w Sejmie szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

 

W spotkaniu, które miało związek z projektem PiS ustawy o Sądzie Najwyższym, nie uczestniczyli posłowie Kukiz'15.

 

Lubnauer oceniła, że PiS łamie zasady demokracji w Polsce. "W tej sytuacji potrzebne są również nadzwyczajne działania, stad ścisła koordynacja naszych działań, stąd współpraca, stąd próba zatrzymania wszystkimi metodami obecnych działań (PiS)" - podkreśliła.

 

Jak poinformowała wszyscy przedstawiciele klubów opozycyjnych o godz. 12 będą uczestniczyć w Sejmie w wysłuchaniu publicznym zorganizowanym przez PO z udziałem sędziów i prawników.

 

"Staramy się wspierać wszystkie działania, które mają na celu uświadomienie społeczeństwu, co się tutaj dzieje w tej chwili w Sejmie i jakie zagrożenie to jest dla każdego przeciętnego Polaka. Co oznacza dla Kowalskiego zamach na Sąd Najwyższy, co oznacza niemożność organizacji przyszłych być może wyborów, co oznacza możliwość, że ich sprawa zostanie rozwiązana przez sąd, w którym pełną władzę ma Zbigniew Ziobro" - podkreśliła szefowa klubu Nowoczesnej.

 

"To jest sytuacja dramatyczna, dlatego też zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie" - dodała.

 

Lubnauer poinformowała, że przedstawiciele klubów opozycyjnych podjęli także decyzje, co do koordynacji działań w związku z projektem ustawy o SN, jednak nie chciała dokładnie poinformować, jakie będą to działania. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.18

Liczba głosów:

90

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?