Duda będzie reprezentował Polskę na pogrzebie Kohla

(fot. PAP/Tomasz Wojtasik)

Prezydent Andrzej Duda będzie reprezentował Polskę na uroczystościach pogrzebowych Helmuta Kohla w sobotę w Strasburgu - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

 

"Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że on będzie reprezentował Polskę na uroczystościach pogrzebowych Helmuta Kohla w sobotę w Strasburgu" - poinformował we wtorek PAP Szczerski.

 

Zmarł Helmut Kohl >>

 

Z informacji podanych przez niemieckie MSW uroczystość żałobna w PE rozpocznie się 1 lipca o godz. 11. Na liście mówców znajdują się obecnie kanclerz Niemiec Angela Merkel, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, a także - prezydent Francji Emmanuel Macron i b. prezydent USA, Bill Clinton.

 

Po dwugodzinnej ceremonii, określanej jako europejski akt żałobny, trumna z ciałem Kohla zostanie przewieziona śmigłowcem ze Strasburga do Ludwigshafen, a następnie przetransportowana statkiem do Spiry, gdzie późnym popołudniem w katedrze zostanie odprawiona msza żałobna. Potem nastąpi pochówek na cmentarzu w Spirze.

 

Helmut Kohl, sprawujący urząd kanclerza Niemiec nieprzerwanie od 1982 do 1998 roku, zmarł 16 czerwca po długiej chorobie w swym domu w wieku 87 lat.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.47

Liczba głosów:

30

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?