Szczerski: punktem numer jeden rozmowa dwustronna Trump-Duda

(fot. Paul Hakimata Photography / Shutterstock.com)

Najważniejszym z polskiego punktu widzenia punktem lipcowej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie będą rozmowy dwustronne z prezydentem Andrzejem Dudą - powiedział w piątek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

 

Odnosząc się na antenie Radia Wnet do programu wizyty Trumpa, Szczerski stwierdził, że najważniejsze trzy jego punkty są już znane.

 

- Punktem numer jeden jest rozmowa dwustronna Trump-Duda, bo to jest wizyta na zaproszenie pana prezydenta Dudy, więc na pewno to jest punkt najważniejszy z punktu widzenia polskiego, to są rozmowy dwustronne polsko-amerykańskie, dwóch prezydentów - podkreślił minister.

 

Jak mówił, drugim punktem, który jest już znany, jest uczestnictwo prezydenta USA jako gościa honorowego w szczycie Trójmorza. Trzecim punktem będzie publiczne wystąpienie prezydenta USA z przesłaniem do Polaków i innych sojuszników Stanów Zjednoczonych. Polityk potwierdził także, że pewne jest, że wizyta odbędzie się 6 lipca - powiedział.

 

Szczerski zaznaczył, że pozostałe szczegóły wizyty Donalda Trumpa są wciąż ustalane. - Jak wiemy, to jest wizyta zarówno w Warszawie, jak i później na szczycie G20 w Hamburgu, więc to jest też kwestia obowiązków prezydenta Trumpa na tym szczycie. Od tego też zależy długość pobytu w Warszawie, a od długości pobytu w Warszawie zależy też program tej wizyty. To wszystko jest jeszcze w trakcie ustalania, pracujemy teraz bardzo intensywnie z administracją prezydenta Trumpa - powiedział szef gabinetu prezydenta.

 

Ocenił jednocześnie, że przygotowanie wizyty - m.in. pod względem bezpieczeństwa - jest dużym wyzwaniem ze względu na to, że czasu na to, że decyzja o odbyciu wizyty zapadła w Białym Domu "stosunkowo późno, jak na tego typu wizyty, czyli na miesiąc przed samym spotkaniem". - Ale polskie służby pokazały swój profesjonalizm i podczas szczytu NATO, i podczas Światowych Dni Młodzieży, i liczymy na to, że także w tym przypadku ten profesjonalizm będzie pokazany - mówił Szczerski.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.48

Liczba głosów:

33

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR 18:15:36 | 2017-06-16
Najważniejsze to są możliwe sankcje USA dla firm, które współpracują przy Nord Stream 2.

Dobrze się to dla nas układa. Z innych powodów, ale zarówno dla demokratów jak i republikanów nałożenie tych sankcji jest korzystne politycznie.

Oceń 13 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 15:19:27 | 2017-06-16
Trump będzie rozmawiał z Adrianem? No to pogadają jak Marcin z Marcinem.

Oceń 2 23 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook