Kaczyński: przeciwko Europie prowadzona jest wojna

(fot. Marek Szandurski / Shutterstock.com)

"Przeciwko Europie prowadzona jest wojna" - powiedział w niedzielę w Starachowicach (Świętokrzyskie) Jarosław Kaczyński, komentując sobotni zamach terrorystyczny w Londynie. Prezes PiS dodał, że Polska powinna rozbudowywać swoje siły zbrojne.

 

"Albo Europa, tutaj zacytuję panią premier, wstanie z kolan i zacznie na poważnie rozważać przeciwdziałanie, ale to oznacza odrzucenie, przede wszystkim poprawności politycznej, albo tego rodzaju wydarzenia będą się powtarzać i sposób życia Europejczyków będzie się zmieniał w najgorszą możliwą stronę, w najgorszym możliwym kierunku" - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, poproszony w niedzielę w Starachowicach o komentarz do sobotniego zamachu terrorystycznego w Londynie, w którym zginęło siedem osób, a 48 zostało rannych.

 

"To będzie życie wśród ciągłego zagrożenia i kontroli. To nie jest dobre życie, to nie jest życie, które budowało europejską pomyślność, europejską kulturę i europejską siłę" - zaznaczył Kaczyński, który był pytany także, jak w obliczu londyńskich wydarzeń powinna się zachować Unia Europejska.

 

"UE ma tutaj mniej do powiedzenia, ja raczej myślę o państwach Unii. Te państwa powinny po prostu rozpoznać zagrożenie. Bo ono tkwi wewnątrz Europy, ale są też zagrożenia zewnętrzne. Trzeba rozpocząć z nimi walkę i to twardą walkę. Jest prowadzona przeciwko Europie wojna i na to trzeba odpowiedzieć właściwymi metodami: politycznymi, ale jeśli będzie trzeba, także innymi" - podkreślił prezes PiS; dodał, że Polska powinna przede wszystkim strzec tego spokoju, który ma.

 

"Nie powinniśmy zgadzać się na narzucanie nam czegokolwiek i oczywiście wzmacniać siły, które nas w tej sprawie ubezpieczają. Mamy przecież takie siły. One nie są tak bardzo rozbudowane jak gdzie indziej, bo u nas na szczęście takich wydarzeń nie było" - powiedział Kaczyński, dodając, że musimy się jednak z nimi liczyć.

 

"Im będziemy silniejsi, tym będzie lepiej. Musimy rozbudowywać nasze siły zbrojne. Musimy pamiętać, że to jest nowy rodzaj wojny, ale to jest wojna" - powiedział Kaczyński. "Musimy być do niej przygotowani" - dodał.

 

Szef PiS w niedzielę przebywał w Starachowicach, gdzie uczestniczył w uroczystości poświęcenia zmodernizowanego Panteonu Pamięci Narodowej, który znajduje się na terenie tutejszej parafii Wszystkich Świętych. Znajdują się w nim m.in. tablice poświęcone jego matce Jadwidze Kaczyńskiej, Lechowi Kaczyńskiemu, jego żonie Marii i ofiarom katastrofy smoleńskiej, Przemysławowi Gosiewskiemu i prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu.

 

W sobotę w nocy na Moście Londyńskim w centrum brytyjskiej stolicy samochód dostawczy wjechał w grupę pieszych. Następnie pojechał do pobliskiego Borough Market - miejsca, w którym znajdują się liczne bary i restauracje. Sprawcy wyskoczyli tam z auta i zranili nożami kilka osób, w tym funkcjonariusza brytyjskiej policji transportowej. Policja zastrzeliła terrorystów. W zamachu zginęło siedem osób, a 48 zostało rannych.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.23

Liczba głosów:

39

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR 20:19:58 | 2017-06-04
100% +

Oceń 16 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 19:12:22 | 2017-06-04
W Starachowicach ... hmmm to właśnie tam jego matka była podczas Powstania Warszawskiego sanitariuszką. 
"Im będziemy silniejsi, tym będzie lepiej. Musimy rozbudowywać nasze siły zbrojne. Musimy pamiętać, że to jest nowy rodzaj wojny, ale to jest wojna"
coś mi to przypomina ... a potem obozy koncentracyjne, brawo wyborcy ... brawo.
I mówi to człowiek, który pewnie przyłożył się do niekarania blondyny która siała nienawiść rasitowską chodzi o szefową dolnośląskiego ONR. Kto sieje wiatr zbiera burzę .... a on lubi burzę. Z tego powodu nawołuje do łamania konstytucji swoich pokrytych wazeliną działaczy.

Oceń 9 24 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook