Szydło: nasz program zrealizujemy do końca

(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Będziemy konsekwentnie realizować nasz program i zrealizujemy go do końca - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło otwierając w Warszawie siódmą edycję kongresu Polska Wielki Projekt. Zaznaczyła, że w przyszłości potrzebne będą kolejne pomysły i projekty programowe.

 

Szefowa rządu podkreśliła, że to kolejna edycja kongresu, którego powstawaniu miała okazję przyglądać się. Podziękowała organizatorom za inicjatywę kongresu.

 

"Od 7 lat odbywa się kongres, na którym jest rozmowa o wielu ważnych, istotnych spraw dla Polski i ta rozmowa kończy się zawsze właśnie tym, iż rodzą się nowe pomysły, nowe idee, nowe postulaty" - mówiła szefowa rządu.

 

Premier zaznaczyła, że idee wypracowane na kongresie Polska Wielki Projekt, obok dyskusji prowadzonych przez polityków PiS podczas spotkań wyborczych, stanowiły podstawę programu PiS oraz jej rządu.

 

Program ten - mówiła - "mniej lub bardziej udolnie, ale z pełną determinacją i konsekwentnie realizujemy, naprawiając również błędy, które po drodze popełniamy, bo tak się to dzieje i tak to zawsze w życiu jest". "Będziemy (go) konsekwentnie realizować i zrealizujemy do końca" - podkreśliła Szydło.

 

Jak dodała, kiedy wyczerpane zostaną "te już przyjęte" w programie rządowym pomysły i projekty, potrzebne będą kolejne.

 

"I to jest wielka rola państwa, żebyście w tych kolejnych edycjach kongresu, również na tej tegorocznej, dyskutując o Polsce, o wielkiej Polsce, która jest tym naszym domem, naszą wspólną sprawą, ale też o Polsce, która jest naszym wielkim marzeniem, które się spełnia w tej chwili, żebyście państwo dali nam, politykom, wskazali te dobre kierunki, w których powinniśmy pójść, byśmy mogli powiedzieć, że Polska Wielki Projekt to nie jest tylko kongres" - powiedziała premier.

 

"Polska jest wielkim projektem, naszym wspólnym dziełem, naszą wspólną odpowiedzialnością. Jeszcze raz bardzo chcę państwu serdecznie podziękować za to, że stworzyliście Polskę Wielki Projekt i tworzycie codziennie ten projekt, który dla nas wszystkich i dla przyszłych pokoleń jest naszą wspólną odpowiedzialnością, naszą wspólną sprawą" - dodała szefowa rządu.

 

Rozpoczęty w czwartek VII Kongres Polska Wielki odbywa się pod hasłem "Wolność - polski projekt dla Europy". W programie kongresu są m.in. panele dyskusyjne z udziałem ministrów oraz przedstawicieli świata nauki, gospodarki i kultury. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.5

Liczba głosów:

24

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lleszek 22:29:17 | 2017-05-18
Plan Kaczyńskiego skupiania coraz większej władzy w rękach partyjnej elity i wpychania Polski z powrotem do Europy Wschodniej będzie konsekwentnie realizowany. O ile wyborcy go nie przerwą. W całej Europie wyborcy wymiatają takie zajęte swoimi interesami i wizjami elity i miejmy nadzieję, że ten ożywczy prąd zawita w końcu nad Wisłę.

Oceń 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR (Jestem rzymskim katolikiem narodowości polskiej) 17:19:22 | 2017-05-18
Obserwuje od lat i bardzo się cieszę, że kongresy nadal są prowadzone!

Oceń 16 4 odpowiedz

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook