Bochenek: dlatego w Polsce nie ma islamskich imigrantów

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

W Polsce nie ma islamskich imigrantów tylko dlatego, że zmienił się rząd - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Według niego rząd PO-PSL podpisywał dokumenty zobowiązujące Polskę do przyjęcia uchodźców. Jak mówił, politycy PO zaprzeczając temu, "mijają się z prawdą".

 
Według Bochenka "w Polsce nie ma islamskich imigrantów tylko dlatego albo aż dlatego, że zmienił się rząd".
 
"Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków i uważamy, że wszelkie wysiłki jeżeli chodzi o politykę imigracyjną UE powinniśmy skierować przede wszystkim na to, aby umacniać granice zewnętrzną UE i tam kierować pomoc humanitarną" - powiedział rzecznik rządu na briefingu prasowym w czwartek. Zaznaczył, że rząd premier Beaty Szydło kilkukrotnie zwiększył nakłady na pomoc humanitarną dla imigrantów.
 
Rzecznik rządu mówił, że wbrew wypowiedziom polityków PO: byłej premier Ewy Kopacz oraz byłego wiceministra spraw zagranicznych Rafał Trzaskowskiego, rząd PO-PSL podpisywał dokumenty dotyczące zgody na relokację imigrantów. "Publicznie deklarowali oni i tak naprawdę mijali się z prawdą, iż nie podpisywali żadnych dokumentów związanych z relokacją uchodźców na terenie Rzeczpospolitej Polskiej" - mówił Bochenek.
 
Jak powiedział, przedstawiciel rządu PO-PSL "podpisali trzy kluczowe dokumenty związane z polityką migracyjną". Dodał, że chodzi po pierwsze o "konkluzje Rady Europejskiej z 26 czerwca 2015 r. zawierające zobowiązanie do przeprowadzenia relokacji w ciągu dwóch lat z Włoch i Grecji do państw członkowskich UE, w tym do Polski 40 tys. osób" oraz "uczestnictwa państw członkowskich w przesiedleniu 20 tys. wysiedleńców".
 
"Kolejny dokument podpisany przez przedstawicieli poprzedniego rządu to rezolucja przedstawicieli rządów państw członkowskich przyjęta podczas Rady ds. wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych z 20 lipca 2015 r. zawierająca zobowiązanie do relokacji ponad 32 tys. na terenie państw członkowskich" - mówił Bochenek.
 
Wymienił też konkluzje Rady ds. wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych z 20 lipca 2015 r. zawierające zobowiązanie do przeprowadzenia przez państwa członkowskie przesiedleń ponad 22 tys. osób".
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.76

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lleszek 14:18:40 | 2017-05-11
Nie bardzo wiadomo z kim ten pan polemizuje. Rząd pani Kopacz zgodził się na przyjęcie 7 tysięcy uchodżców. Rząd pani Szydło początkowo twierdził, że podtrzymuje to zobowiązanie, a potem zmienił zdanie. Te liczby 20, 30 czy 40 tysięcy to nie bardzo wiadomo, do czego się odnoszą i ten sprawia wrażenie, jakby sam tego nie rozumiał. 

Oceń 9 28 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook