Kaczyński: w Polsce jest pełna demokracja

(fot. PAP / Wojciech Pacewicz)

W Polsce jest pełna demokracja, możliwe, że najlepsza ze wszystkich w Europie - powiedział we wtorek w Białej Podlaskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odniósł się w ten sposób do poniedziałkowej wypowiedzi kandydata na prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

 
Dziennikarz TVN24 pytał prezesa PiS, jak skomentuje to, że Macron nazwał go "przyjacielem i sojusznikiem" liderki Frontu Narodowego Marine Le Pen, stawiając go w jednym szeregu z premierem Węgier Viktorem Orbanem i rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem; wskazywali, że to "bardzo mocne słowa prawdopodobnie przyszłego prezydenta Francji".
 
"W Polsce jest pełna demokracja, możliwe, że najlepsza ze wszystkich w Europie" - odpowiedział Jarosław Kaczyński.
 
Kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron uznał w poniedziałek Jarosława Kaczyńskiego za "przyjaciela i sojusznika" swej rywalki, przywódczyni Frontu Narodowego Marine Le Pen, stawiając go w jednym szeregu z premierem Węgier Viktorem Orbanem i rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.
 
"Znacie przyjaciół i sojuszników pani Le Pen. To reżimy panów Orbana, Kaczyńskiego i Putina. To nie są ustroje otwartej i wolnej demokracji. Codziennie łamane są tam liczne swobody, a wraz z nimi nasze zasady" - powiedział Macron na wiecu w Paryżu.
 
Wcześniej Macron, w opublikowanym w wywiadzie dla dziennika "Voix du Nord" powiedział, że jeśli zostanie prezydentem opowie się za sankcjami UE wobec Polski, która "naruszyła wszystkie zasady Unii".
 
Macron udzielił wywiadu po spotkaniu w Amiens ze strajkującymi pracownikami zakładów Whirlpool, które zostaną zamknięte ze względu na przeniesienie produkcji do Łodzi.
 
Według poniedziałkowego badania Instytutu OpinionWay na Macrona zagłosowałoby dziś 61 proc., a na Le Pen 39 proc. wyborców. W piątek sondaż tego instytutu dawał Macronowi 59 proc. głosów, a Le Pen 41 proc.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

48

 

 

Komentarze użytkowników (13)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oriana 19:37:59 | 2017-05-04
Czy można nauczyć kogoś posługiwania się widelcem nie wypowiadając ani jednego słowa? Można. 
Niestety bez znajomości języków obcych nie można być poważnym dyplomatą. 
MSZ w odpowiedzi na krytyczne słowa Emmanuela Macrona wystosowało oświadczenie w języku angielskim, w którym roi się od błędów. W oficjalnym piśmie popełniono błędy gramatyczne i zastosowano polski szyk zdania w anglojęzycznym tekście,  ewidentnie tłumaczono z użyciem Google Translatora.  
Wstyd! 

Oceń 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 14:20:22 | 2017-05-04
W Polsce jest taka demokracja bez praworządności,jak po zwyciesstwie wyborczym NSDAP w Niemczech.Zwycieska partia ma mancat suwerena,ale ignoruje istniejącą konsstytucję.Ile razy Pan A.Duda złamał Konstytucję?Promotor pana A.D twierdzi ,że 3 w ciągu roku.
Co zrobił minidter Szyszko ,gdy Pańseowa Rada Ochrony Przyrody krytykowowała ycinkę w Puszczy B.- odwolal ją.Oto demokracja.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ro.jarromir.cu797 11:48:22 | 2017-05-03
Przykro mi to mówić, bo nie chciałbym nikogo obrazić, ale to co się mówi o obecnej sytuacji w Polsce i o obecnie rządzących nie tylko już dawno przekroczyło granice zdrowego rozsądku, a często zahacza wręcz o niezrównoważenie psychiczne. I dotyczy to nie tylko niektórych zwykłych ludzi, ale także części tzw. elit. Przykre jest to, że żyjemy w czasach w których wszystko przejdzie. Ludzie wylewają z siebie pokłady jadu i nienawiści, opowiadają rzeczy zupełnie oderwane od rzeczywistości często knajackim językiem i nie tylko się tego nie wstydzą, ale oczekują że będą słuchani i podziwiani.  Co do pojęcia demokracji, to zanim coś się na ten temat powie, warto zerknąć do słownika czy encyklopedii. Wszystkie obiektywne cechy demokracji są w Polsce zachowane na wysokim poziomie, często wyższym niż (w niektórych kwestiach) w wielu krajach zachodnich. Ale jakie to ma znaczenie skoro część polskich polityków i dziennikarzy otwarła sezon polowań na Polskę pod hasłem "demokracja to my, a oni to dyktatatura". Trudno mieć potem pretensje do tych polityków zagranicznych, którym ta fraza pasuje w bieżącej grze politycznej, albo którzy są po prostu ignorantami, co nie jest w dzisiejszych czasach wcale takie rzadkie. 

Oceń 15 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

janusz473 11:01:28 | 2017-05-03
Przed trzydziestu laty, też była demokracja zwana socjalistyczną. teraz mamy demokrację nazywaną suwerena, a obydwie definiowane są jako - demokracja ludowa.
W skrócie - brak demokracji.

Oceń 7 16 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 00:16:59 | 2017-05-03
Nauczyliśmy Francuzów jeść widelcem, to nie dziwmy się, że teraz nam serwują żabę.

Oceń 16 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 20:30:42 | 2017-05-02
Macron atakuje Polaków jak Hitler Żydzów. Każdy faszysta, który chce zdobyć władzę musi znaleźć sobie wroga.

Macron, facet którego polecał nam Tusk.

Oceń 34 15 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 20:19:38 | 2017-05-02
Jarosław Kaczyński powinien się zatrudnić w rządowej telewizji i tam prowadzić program humoru i satyry. W odróżnieniu od Jana Pietrzaka, nawet nieźle mu to wychodzi.

Oceń 9 36 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?