Tusk: chcę wykazać jak najlepszą wolę

(fot PAP/Bartłomiej Zborowski)

Chcę wykazać jak najlepszą wolę; tak długo, jak będę miał wrażenie, że chodzi o wyjaśnianie kwestii, będę do dyspozycji, jeśli to się zamieni w procedury, które uniemożliwią mi pracę, będę korzystał z immunitetu - mówił w środę Donald Tusk przed wyjazdem do Warszawy, gdzie ma stawić się w prokuraturze.

 

B. premier, obecnie szef Rady Europejskiej ma się stawić w środę w warszawskiej prokuraturze, gdzie będzie zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Pierwotnie przesłuchanie wyznaczono na 15 marca - Tusk nie mógł wówczas stawić ze względu na udział w sesji Parlamentu Europejskiego.

 

W środę na peronie dworca w Sopocie zebrali się działacze Platformy Obywatelskiej, młodzieżówki PO, a także Komitetu Obrony Demokracji, żeby pożegnać Tuska przed wyruszeniem do Warszawy. Zgromadzone osoby skandowały "jesteśmy z tobą", "Donald Tusk", odśpiewali także "Sto lat" w związku z 60. urodzinami, które przewodniczący RE obchodzić będzie 22 kwietnia. Mieli ze sobą polskie i unijne flagi, a także transparenty z wizerunkiem Donalda Tuska i napisami "Donald trzymaj się", "Donald z Pomorza".

 

Tusk w rozmowie z dziennikarzami na dworcu w Sopocie podkreślił, że z racji piastowanego stanowiska, objęty jest immunitetem. "Chcę wykazać jak najlepszą wolę. Tak długo, jak będę miał wrażenie, że chodzi o wyjaśnianie kwestii, to będę do dyspozycji. Jeśli to się zamieni w procedury, które uniemożliwią mi pracę, będę korzystał, oczywiście, z immunitetu" - oświadczył.

 

Tusk był pytany przez dziennikarzy, czy jeżeli współpraca Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa rozpoczęła się w 2010 roku, to odbywała się wtedy bez jego zgody i wiedzy.

 

"W sprawach dotyczących samego śledztwa będę odpowiadał prokuratorom. Wybaczcie państwo, ale nie jest to domena publicznych debat - kwestie prac służb specjalnych" - odpowiedział b. premier.

 

Tusk pytany, dlaczego podróżuje do Warszawy pociągiem, a nie samolotem oświadczył, że to dla niego "dobra okazja, żeby przetestować Pendolino". "Akurat z Gdańska do Warszawy nie miałem okazji jechać, a czuję się jakoś współojcem" - dodał.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.76

Liczba głosów:

21

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 14:19:22 | 2017-04-20
Przesłuchanie Tuska było dłuższe niż internowanie Kaczyńskiego.

Oceń 4 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR (Angelo! Przeproś za żubra!) 16:29:33 | 2017-04-19
"Tusk macha do dziennikarzy z okna prokuratury trzymając kubek (z kawą?) w ręku"

LOL :-)))))))))

Cyrk.

Oceń 13 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR (Angelo! Przeproś za żubra!) 16:25:01 | 2017-04-19
Ależ Tusk z PO i KOD przygotował cyrk na dworcu...  Alimenciarz czekał z kwiatami LOL...

Oceń 15 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MAGDALENA 14:38:27 | 2017-04-19
Byłoby dobrze aby dzisiaj prokuratura postawiła mu zarzuty i dokonała tymczasowego aresztowania.

Oceń 14 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 11:47:04 | 2017-04-19
Jeszcze jedno immunitet europejski nie zwalnia go przed stawieniem się w polskich sądach i przed postawieniem mu zarzutów.

Oceń 20 14 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 11:45:42 | 2017-04-19
Jak najlepszą wolę? Czy ktoś mu jeszcze wierzy??? Kłamał, kłamie i kłamać będzie. Zdecydował się na ślub kościelny jedynie w celach propagandowych. A gdzie obietnice wyborcze? Wspaniale się przyznał, że ta nietrafina inwestycja w pendolino to jego dzieło. Jeszcze te słowa się przydadzą przed kolejnym sądem.

Oceń 24 15 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook