Petru: Waszczykowski powinien podać się do dymisji

(fot. PAP / Rafał Guz)

Wynik głosowania na przewodniczącego Rady Europejskiej, to straszny blamaż polskiej dyplomacji; szef MSZ Witold Waszczykowski powinien się podać do dymisji - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Pogratulował też zwycięstwa Donaldowi Tuskowi.

 
Przywódcy państw UE ponownie wybrali w czwartek Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Reelekcji Tuska sprzeciwiał się polski rząd.
 
W głosowaniu tylko polska premier była przeciw Tuskowi. Nikt nie wstrzymał się od głosu -poinformowały unijne źródła.
 
"Chciałem pogratulować Donaldowi Tuskowi tak fantastycznego wyniku. Szef MSZ Witold Waszczykowski i prezes PiS Jarosław Kaczyński przegrali 1 do 27, to straszny blamaż polskiej dyplomacji. Nigdy chyba się nie zdarzyło, żeby Polska przegrała jakiś mecz takim wynikiem. Cała akcja (rządu) spowodowała bardzo istotne obniżenie rangi Polski na świecie" - powiedział Petru w czwartek dziennikarzom w Sejmie.
 
Ocenił, że "Polska odwraca się od Europy". "Apeluję do premier Beaty Szydło o rozsądek i nie podgrzewanie tematu, starczy tych porażek na arenie międzynarodowej" - podkreślił lider Nowoczesnej.
 
Jak zauważył, nawet premier Węgier Viktor Orban zagłosował za kandydaturą Tuska. "To świadczy o zupełnym osamotnieniu rządu PiS w Europie, ten rząd jest odbierany niepoważnie. Po tym co się wydarzyło minister Waszczykowski powinien złożyć dymisję, okazał się zupełnie nieskutecznym ministrem" - podkreślił polityk.
 
"To był najgorszy tydzień w polskiej dyplomacji od 1989 roku; nigdy jeszcze Polska tak dużo wizerunkowo nie straciła w ciągu jednego tygodnia" - ocenił lider Nowoczesnej. "PiS nie rozumie procesów, które zapadają w Europie, nie rozumie tego, że trzeba szukać kompromisów" - przekonywał Petru.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.89

Liczba głosów:

45

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 20:11:13 | 2017-03-09
DEON-ie ale wybraliście autorytet, można pęc! Szkoda miejsca i czasu :-(

Oceń 28 11 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 17:57:12 | 2017-03-09
Facet, który ośmieszył żonę na całą Polskę, jego kochanka "zrezygnowała" z zajmowanej funkcji w partii, a on nie poniósł żadnych konsekwencji, do tego brylował wczoraj na strajku kobiet mówi kto i co powinien zrobić? LOL

Oceń 33 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?