Sigmar Gabriel: mamy w Europie różne prędkości

(fot. PAP/Paweł Supernak)

Mamy w Europie różne prędkości, nie wszystkie kraje są w strefie euro czy strefie Schengen; trzeba uważać, żeby różnice w Europie nie były zbyt duże - powiedział w środę w Warszawie minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel.

 

Na wspólnej konferencji z szefem polskiego MSZ Witoldem Waszczykowskiego Gabriel podziękował za powitanie w Polsce. Zaznaczył, że w czwartek złoży pierwszą od objęcia urzędu wizytę w Rosji. "Ważne jest, że najpierw przybyłem do Polski" - powiedział Gabriel.

 

- W naszym wspólnym interesie jest mocna, silna Europa, która trzyma się razem i nie chcemy nikomu dawać sygnału, że np. w Europie zawsze trzeba rozmawiać tylko z Niemcami - powiedział Gabriel.

 

Podkreślił, że Europa jest wspólnotą wielu państw.

 

- Naszym wspólnym zadaniem jest, żebyśmy trzymali tę Europę razem. Oczywiście znana mi jest ta debata o różnych prędkościach i wszyscy wiemy, że już dzisiaj mamy różne prędkości, nie wszyscy uczestniczą w strefie euro i przyznaję, że wolałbym, żeby Polska była już członkiem strefy euro i mam nadzieję, że tak się stanie - powiedział Gabriel.

 

Dodał, że Polska to "silny naród, silna gospodarka". - Mamy też strefę Schengen, w której tez nie wszystkie kraje uczestniczą, oznacza to, że mamy jednak różne prędkości, albo inaczej mówiąc, inne stopnie integracyjne, ale trzeba uważać, żeby te różnice wewnątrz Europy nie były zbyt duże, że jedni są już daleko z przodu,a drudzy mają takie wrażenie, że są Europejczykami drugiej klasy - powiedział szef MSZ Niemiec.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.47

Liczba głosów:

15

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 10:42:32 | 2017-03-09
Jakie działania podejmuje rząd Polski by znaleźć się w sterefie 1 prędkości? Jakieoprócz tupania nożkami i wypisywania obraźliwych listów do przyjacił z innych krajów europejskich? 
Dotychczas Polskę szanowano, ale ciemnogórd wybrał PiS  i zaczęło się marginalizowanie Polski. 

Oceń 4 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook