"Niezwykle ważne utrzymanie ładu konstytucyjnego"

(fot. praszkiewicz / shutterstock.com)

Niezwykle ważne jest utrzymanie ładu konstytucyjnego; chciałbym, aby w zakresie rozpatrywania skarg zgłaszanych przez obywateli Trybunału Konstytucyjnego działał sprawniej niż do tej pory - powiedział prezydent Andrzej Duda po przyjęciu ślubowania od sędziego TK Grzegorza Jędrejka.

 

Prezydent podczas poniedziałkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim podkreślił, że minął praktycznie miesiąc od kiedy zwolniło się stanowisko sędziowskie w Trybunale Konstytucyjnym.

 

"Cieszę się, że przychodzi dziś na to wolne stanowisko sędziowskie, które pozostawił pan sędzia Andrzej Wróbel wracając do Sądu Najwyższego, człowiek, który również niesie ze sobą doświadczenie pracy w Sądzie Najwyższym" - powiedział prezydent. Jak zaznaczył sędzia Jędrejek jest profesorem, naukowcem nie tylko skupionym na pracy naukowej, czysto badawczej, ale związany także z praktyką.

 

Podkreślił, że Jędrejek od 2003 r. pracował nieprzerwanie w Sądzie Najwyższym.

 

Andrzej Duda dodał, że niezwykle ważne jest utrzymanie ładu konstytucyjnego w Polsce i ocenianie aktów prawnych z punktu widzenia ich zgodności z konstytucją oraz rozpatrywanie skarg konstytucyjnych zgłaszanych przez obywateli. "Chciałbym, aby w tym zakresie TK działał sprawnie, sprawniej niż do tej pory likwidując także wszystkie zaległości, które w TK przez wiele lat zaistniały" - zaznaczył prezydent.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.35

Liczba głosów:

31

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 06:30:51 | 2017-03-01
+ 100%

Oceń 1 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 15:40:39 | 2017-02-27
Stary numer ... złodziej krzyczy "łapać złodzieja" a Duda mówi "Niezwykle ważne jest utrzymanie ładu konstytucyjnego". Człowiek który sam złamał konstytucję.

Oceń 25 44 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 13:20:59 | 2017-02-27
Jarosław Kaczyński pociągnął za sznurek i Pan Prezydent odgrywa posłusznie swoją rolę i wygłasza deklamacje. Na scenie właśnie jest sztuka: "W państwie Dudy i Kaczyńskiego niezwykle ważne jest utrzymanie ładu konstytucyjnego". Też tak uważamy. 

Oceń 25 48 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook