Przepiękny gest mieszkańców Łodzi

(fot. Wikimedia Commons / Mateusz War.)

Jak co roku w zimowe noce, na ulicach Łodzi pojawia się szczególny autobus. Bezdomni mogą w nim uzyskać doraźną pomoc w postaci gorącego posiłku, ciepłego ubrania czy leków.

 

Autobus to wspólna inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz łódzkiego MPK. Tradycyjne już zimowe kursy, mające miejsce od czternastu lat, trwają od 1 grudnia do 15 marca, od godziny 22:00 aż do rana w zależności od dziennego zapotrzebowania.
 

Na trasie ciągnącej się przez łódzkie schroniska, place i dworce kolejowe, co wieczór gromadzi się kilkuset potrzebujących.

 

Prawie wszystko o bezdomności [REPORTAŻ] >>

 

Zapotrzebowanie jest duże, bo po zeszłorocznej akcji liczenia bezdomnych przeprowadzonej przez łódzki MOPS okazało się, że w Łodzi jest niemal tysiąc osób znajdujących się w tej trudnej sytuacji. Miejskie noclegownie są w stanie zapewnić miejsce dla połowy z nich, lecz pozostałe śpią głównie w pustostanach czy na klatkach.

 

 

 

Wśród korzystających z pomocy autobusu są nie tylko osoby bezdomne, ale także ubodzy posiadający dach nad głową, dla których nocna zupa bywa jedynym ciepłym posiłkiem w trakcie dnia. Za jej przygotowanie odpowiadają wolontariusze łódzkich schronisk, sami będący osobami bezdomnymi.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

21

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?