Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Longina Komołowskiego

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe działacza Solidarności, posła, wicepremiera i ministra pracy w rządzie Jerzego Buzka, prezesa Wspólnoty Polskiej Longina Komołowskiego. Zmarłego 30 grudnia ub.r. polityka żegna m.in. prezydent Andrzej Duda.

 

Uroczystości rozpoczęły się od pożegnania modlitewnego i mszy św. pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza. Pogrzeb ma charakter państwowy.

 

Zmarłego działacza Solidarności, ministra pracy i wicepremiera, prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Polska żegnają także m.in. prezes NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, b. premier Jerzy Buzek i członkowie jego rządu, Marian Krzaklewski.

 

Longin Komołowski był uczestnikiem strajków w Stoczni Szczecińskiej im. Adolfa Warskiego w grudniu 1970 i styczniu 1971 oraz w 1980 i 1981 roku. Działał m.in. w NSZZ "Solidarność", od 1990r. pełnił funkcję przewodniczącego Regionu Pomorza Zachodniego NSZZ "Solidarność". W rządzie Jerzego Buzka pełnił funkcję szefa resortu pracy, a także wiceprezesa Rady Ministrów. W Sejmie zasiadał także jako poseł Akcji Wyborczej Solidarność.

 

Od czerwca 2010 r. Komołowski był prezesem Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Był odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia i Krzyżem Wolności i Solidarności.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook