"Dla wielu polityków sednem działalności są awantury"

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Niektórzy politycy zapomnieli o tym, że trzeba szanować innych, że trzeba być odpowiedzialnym za Polskę - powiedziała w sobotę w Krakowie premier Beata Szydło. Dzisiaj dla wielu polityków sednem ich działalności staja się awantury - oceniła.

 

Szefowa rządu uczestniczy w VIII spotkaniu opłatkowym strażaków województwa małopolskiego w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej.

 

"My, politycy, tak jak i wy - strażacy służymy innym ludziom. Poszanowanie innych, godność, odpowiedzialność za innego człowieka jest sensem naszej pracy" - powiedziała szefowa rządu.

 

"Ci politycy, którzy zapominają o tych dwóch słowach - o tych fundamentach - odpowiedzialność i szacunek do drugiego człowieka, zapominają o tym, że mają służyć drugiemu człowiekowi" - dodała.

 

Premier podkreślała, że sednem polityki jest służba. "Dzisiaj niektórzy politycy zapomnieli o tym, że trzeba szanować innych, że trzeba być odpowiedzialnym, odpowiedzialnym za Polskę, za nasz wspólny kraj, odpowiedzialnym za Polki i Polaków" - powiedziała.

 

Jak dodała, "dzisiaj dla wielu polityków sednem ich działalności staja się awantury, dla koniunkturalnych własnych interesów politycznych koncentrują się właśnie na podżeganiu do ciągłych awantur" - powiedziała.

 

Zaapelowała o budowanie wspólnoty. "Możemy różnić się w poglądach, możemy mieć różne opinie, różne zdania, ale musimy pamiętać, ze wszyscy mieszkamy tutaj w Polsce, że Polska jest naszą wspólną ojczyzną" - podkreśliła.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.08

Liczba głosów:

39

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?