Dwa tysiące Mikołajów w Trójmieście

(fot. pixabay.com)

Około dwóch tysięcy Mikołajów na motocyklach, skuterach i quadach przejechało w niedzielę przez Trójmiasto. Wielka Parada Mikołajów na Motocyklach odbyła się już po raz 14. Dzięki akcji zebrano około 70 tys. zł na paczki i posiłki dla potrzebujących dzieci z Pomorza.

 

Parada wystartowała z gdyńskiego Skweru Kościuszki, skąd jej uczestnicy wyruszyli główną arterią aglomeracji do Gdańska. Około 26-kilometrowy przejazd zakończył się przed stadionem Energa.

 

Jak powiedział PAP Piotr Lewandowski z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego, które jest organizatorem akcji, w paradzie wzięło udział około dwóch tysięcy Mikołajów poruszanych się na pojazdach w liczbie około 1,6 tysiąca.

 

Warunkiem uczestnictwa w przejeździe było ubranie się w kompletny strój Mikołaja oraz wykup cegiełki w wysokości 25 lub 30 zł. W tej sposób - jak poinformował Lewandowski - uzyskano około 50 tys. zł.

 

- Trafią one do ośrodków wychowawczych na terenie województwa. Posłużą ufundowaniu posiłków dla potrzebujących dzieci i młodzieży - wyjaśnił Lewandowski.

 

Jeszcze przed paradą jej organizatorzy zebrali też na specjalnym koncie - z prywatnych wpłat - ponad 20 tys. zł, które posłużą do przygotowania mikołajkowych paczek dla dzieci przebywających w trójmiejskich domach dziecka, szpitalach i gdyńskim hospicjum.

 

- Będzie to w sumie około 500 dzieci, które odwiedzimy zaraz po paradzie - powiedział Lewandowski. W paczkach znajdą się m.in. owoce i słodycze oraz specjalny mikołajowy szalik upamiętniający akcję.

 

Historia parady sięga roku 2003, kiedy ulicami Trójmiasta przejechało dziewięciu miłośników motocykli w strojach Mikołajów. Od tego czasu, w dużo liczniejszym gronie, spotykają się w każde Mikołajki.

 

Tylko w ubiegłym roku, kiedy to w paradzie wzięło udział około trzech tysięcy Mikołajów na 2 tysiącach maszyn, zebrano ponad 125 tys. zł, za które ufundowano około 18 tysięcy posiłków i kilkaset mikołajkowych paczek.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?