Kaczyński: Morawiecki i Gliński w kierownictwie partii

(fot. PAP/Leszek Szymański)

Wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński weszli w skład kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości - ogłosił w niedzielę po posiedzeniu Rady Politycznej PiS prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński.

 

Obaj politycy znaleźli się w Komitecie Politycznym PiS.

 

Wiceprezesami partii zostali: premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, minister koordynator specsłużb Mariusz Kamiński, szef MON Antoni Macierewicz, minister w KPRM Adam Lipiński. Brudziński został też szefem Komitetu Wykonawczego PiS.

 

Kaczyński ocenił na konferencji prasowej po posiedzeniu, że "wybory (...) zakończyły się sukcesem". "Wszyscy zgłoszeni kandydaci przeszli, różnice w wynikach oczywiście były, ale nie miały charakteru, które można by określić jako różnice o charakterze politycznym" - powiedział prezes PiS.

 

"Krótko mówiąc mamy do czynienia z nowym kierownictwem, ale to jest kierownictwo w wielkiej mierze kontynuacyjne. Kierownictwo z poprzedniej kadencji odniosło wielki sukces - zwycięstwo wyborcze, najpierw w wyborach samorządowych, później prezydenckich, wreszcie parlamentarnych" - powiedział Kaczyński.

 

"Nie było powodów do jakichś szerszych zmian, chociaż pewne uzupełnienia nastąpiły. Z osób powszechnie znanych weszli w skład kierownictwa partii panowie wicepremierzy (Mateusz) Morawiecki i (Piotr) Gliński, weszła też bardzo zasłużona działaczka naszej partii, ale przede wszystkim klubów +Gazety Polskiej+, bardzo zasłużona w tym wszystkim co wiąże się z uczczeniem tych, którzy zginęli w Smoleńsku (Anita Czerwińska - PAP) i wreszcie, to było oczywiste, weszła też bardzo zasłużona dla naszej partii rzecznik naszej partii (...) pani poseł Beata Mazurek" - powiedział Kaczyński. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.07

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR (Angelo! Przeproś za żubra!) 03:06:15 | 2016-09-13
Pitera wykonaj wyroki!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 10:12:32 | 2016-09-12
Czy wybory mogł nie zakończyć sie sukcesem? I tak wiadomo, że jeden człowiek decyduje o wszystkim.

Oceń 3 2 odpowiedz

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook