"Chylę czoła przed waszym profesjonalizmem"

(fot. PAP/Tomasz Gzell)

Chylę czoła przed waszym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Pokazaliście, że Polska jest państwem bezpiecznym, sprawnie działającym - mówił prezydent Andrzej Duda do kilkuset funkcjonariuszy wyróżnionych za zabezpieczenie szczytu NATO i ŚDM.

 

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie uhonorowanych zostało w sobotę w sumie 390 funkcjonariuszy BOR, policji, SG, PSP i OSP; 50 z nich (po 10 z każdej formacji) osobiście wyróżnił prezydent.

 

- To były dni waszej chluby. Przyczyniliście się do budowania wizerunku Polski na świecie jako bezpiecznego, sprawnie działającego, silnego państwa - mówił.

 

Podziękował funkcjonariuszom w imieniu zarówno gości szczytu NATO, jak i pielgrzymów, którzy przybyli na ŚDM. Dodał, że dzięki pracy funkcjonariuszy wszyscy czuli się bezpiecznie mimo zagrożenia terrorystycznego na świecie.

 

- Te wydarzenia przebiegły wzorcowo, nawet jeśli było jakiekolwiek niebezpieczeństwo, nie ziściło się. Zbudowaliście świetny wizerunek na świecie, za to jako prezydent jestem wam ogromnie wdzięczny - dodał.

 

Nawiązał też do krążących w sieci filmów przedstawiających pielgrzymów dziękujących policjantom. - Byłem niezwykle dumny z was, patrząc na te nagrania, kiedy ściskają was za ręce, skandują na waszą część (…) To chyba najlepsze podziękowanie, jakie policjant może usłyszeć. Docenili wasz wysiłek i waszą pracę. Widzieli was jak staliście w upalnym słońcu, jak dzieliliście się wodą z pielgrzymami. Zawsze uśmiechnięci. (…) Widzieli wasze zaangażowanie - dodał Duda.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook