Papież powiedział premier Szydło, co myśli o Polakach

(fot. PAP/Maciej Kulczyński)

O papieskiej wizycie w Polsce, milczeniu w Auschwitz-Birkenau i o Światowych Dniach Młodzieży mówiła premier Beata Szydło w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną. Prezes Rady Ministrów zdradziła, że papieżowi bardzo się w Polsce podoba.

 

Zdaniem premier Beaty Szydło sama wizyta Ojca Świętego, jego obecność, jego mądre słowa i jego przesłanie mają ogromne znaczenie. - W papieskim nauczaniu każdy znajduje dla siebie coś ważnego i na tym polega wielkość jego przekazu - podkreśliła prezes Rady Ministrów.

 

- Zapytałam papieża o to, jak się mu podoba w Polsce. Odpowiedział, że z dzieciństwa zna Polaków, ponieważ spotykał ich w Argentynie. Mówił, że Polacy to są ludzie dumni, którzy mają silne poczucie honoru. Powiedział, że bardzo mu się tutaj podoba - wskazała premier w rozmowie z KAI. Zdradziła, że zaprosiła papieża do spędzenia w Polsce wakacji.

 

W nawiązaniu do papieskiej wizyty w Byłym Niemieckim Nazistowskim Obozie Auschwitz-Birkenau premier Szydło wskazała, że wybrany przez Ojca Świętego sposób wyrażenia bólu, który nas wszystkich przenika, gdy tam jesteśmy, był bardzo symboliczny.

 

- To jest miejsce okrutne, w którym ginęli ludzie różnych narodowości: ginęli Żydzi, ginęli Polacy, ginęli Cyganie, ginęli Rosjanie, ginęli Francuzi. To miejsce w którym wszystkich nas zawsze powinna łączyć modlitwa - powiedziała premier.

 

Odwołując się do trwających Światowych Dni Młodzieży, Beata Szydło oceniła, że obecność w Krakowie, a wcześniej w całej Polsce tysięcy młodych, roześmianych ludzi z całego świata, jest okazją do tego, aby pokazać Polskę jako kraj bezpieczny, w którym mieszkają wspaniali ludzie. - Wszyscy są zachwyceni Polską. To wielka satysfakcja i duma - powiedziała.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.64

Liczba głosów:

39

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 01:54:01 | 2016-07-30
Nie wiedziałem, że Ojciec Święty tak bardzo lubi premier Beate Szydło :-))) Pewnie gdybym lepiej śledził jej wizyty w Watykanie to byłoby to dla mnie oczywiste, ale przyznaje... nie było.

Oceń 10 23 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

janm 22:19:58 | 2016-07-29
Ojcze Święty Franciszku! Moja parafia od roku jest gotowa na przyjęcie uchodźców, tak jak prosiłeś. Nie możemy jednak tego uczynić bez udziału rządu RP. 
Apeluję więc do pani premier, aby władze Polski rozpoczęły jak najszybciej procedurę przyjmowania uchodźców, do czego Polska zobowiązała się w ub. roku. (obecny rząd się z tego zobowiązania nie wycofał).
Jako Polak i chrześcijanin, apeluję do Pani jako Polki i chrześcijanki, aby wsłuchała się Pani w głos Ojca Świętego (stoi Pani zazwyczaj bliżej niż ja, więc chyba słyszy lepiej).
Proszę umożliwić nam wypełnienie naszych chrześcijańskich powinności.

Oceń 27 171 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Eleazar 22:18:25 | 2016-07-29
Niektórzy nie mogą żyć bez polityki. Nie ma żadnego wyroku TK, który należałoby opublikować. Problemem jest natomiast to, że sędziowie TK nie zastosowali się do obowiązującej ustawy i "orzekali" w niewłaściwym składzie i ze złamaniem innych przepisów obowiązującej ustawy, przez co postawili się ponad prawem i ponad władzą ustawodawczą, łamiąc zasadę trójpodziału władz.

Oceń 56 15 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 21:53:19 | 2016-07-29
Tylko czy można wierzyć w to co mówi pani Szydło.Sprawa wyroku TK,
który nie został opublikowany wbrew zapisom Konstytucji  podważa uczciwaśc tej kobiety.Mówi na ogół tylko to co ludzie chcą usyszeć i
propadandowo służy rządzących, fakty niewygodne są przemilczane lub zniekształcane.  Zastanawiam się co powstrzymało rządzących przed odczytaniem apelu smoleńskiego w Auschwitz w obecności papieża.

Oceń 19 73 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook