Prezydent: Francuzi mogą liczyć na nasze wsparcie

(fot. Drop of Light / Shutterstock.com)

Prezydent Andrzej Duda złożył "wyrazy najgłębszego współczucia dla narodu francuskiego" w związku z zamachem terrorystycznym w Nicei, w którym zginęły 84 osoby. - Zawsze możecie liczyć na naszą solidarność i wsparcie - zadeklarował.

 

- Składam wyrazy najgłębszego współczucia dla narodu francuskiego. Zawsze możecie liczyć na naszą solidarność i wsparcie - podkreślił prezydent Duda w oświadczeniu opublikowanym w piątek na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

 

Według najnowszego bilansu w ataku na południu Francji zginęły 84 osoby, a 18 pozostaje w stanie krytycznym. Wśród ofiar śmiertelnych są dzieci. Według policji za zamach odpowiada mężczyzna pochodzenia francusko-tunezyjskiego, urodzony w Tunezji. Do ataku doszło w czwartek późnym wieczorem na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji. W zgromadzony tłum wjechała biała ciężarówka.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Aa 18:59:40 | 2016-07-16
Chcę, żeby terroryści wiedzieli jedno: że nie uda im się zniszczyć wolnego świata, nie uda im się zniszczyć wolnych ludzi i nie uda im się zniszczyć ludzi, którzy mają zasady - podkreślił Andrzej Duda. Prezydent stwierdził, że "jesteśmy razem, bo w tej sytuacji można być tylko razem". - Nie ma innego sposobu na tego typu akty, nie ma innego sposobu na terroryzm - tylko jedność. Tylko to, żeby pozostawać we wspólnocie, wspólnie walczyć o utrzymanie naszych wartości, o to, żeby istniały. Bez zemsty - nie można się zachowywać tak jak ci, którzy zabijają ludzi, tylko po prostu trzeba iść dalej z podniesioną głową i to powinniśmy robić - powiedział. (http://www.tvn24.pl)-   nie jestem zwolennikiem PAD, ale ta Jego wypowiedź bardzo mi się podoba. Dobrze powiedziane. Szkoda, że Deon nie zamieścił całej wypowiedzi.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?