Szczerski: Polska wychodzi ze szczytu NATO wzmocniona

(fot. PAP / Jacek Turczyk)

Z odbywającego się w Warszawie szczytu NATO Polska wychodzi nie tylko wzmocniona, ale i wzmacnia innych sojuszników - stwierdził w sobotę, drugiego dnia szczytu Sojuszu prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 
Na konferencji prasowej Szczerski poinformował, że podczas odbywających się sesji w ramach szczytu Polska zadeklarowała swój udział w tworzeniu bezpieczeństwa w ramach Sojuszu. "Swój udział w działaniu Sojuszu na rzecz pokoju i bezpieczeństwa zarówno na Południu (...), jak i w ramach wzmocnienia wschodniej flanki" - mówił.
 
"Polska z tego szczytu wychodzi nie tylko wzmocniona poprzez innych sojuszników, ale także wzmacnia innych sojuszników swoimi decyzjami" - podkreślił minister.
 
W piątek przywódcy państw NATO podjęli decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu poprzez rozmieszczenie czterech batalionów liczących około 1000 żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich. W trakcie pierwszej sesji obradującego w Warszawie szczytu Sojuszu potwierdzono też wzmocnienie obecności w południowo-wschodniej części NATO, ogłoszono wstępną gotowość operacyjną tarczy antyrakietowej, a także uznano cyberprzestrzeń za nową sferę działań operacyjnych.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.64

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?