"Czekamy na was z otwartymi ramionami"

(fot. Blogpressportal / youtube.com)

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zapraszają na Światowe Dni Młodzieży do Polski. Przekonują, że będzie to festiwal młodości, radości i modlitwy. - Czekamy na was z otwartymi ramionami, do zobaczenia w Krakowie - mówi prezydent w specjalnym nagraniu wideo.

 

- Wierzymy, że pielgrzymi, którzy odwiedzą nasz kraj w ostatnim tygodniu lipca, wrócą do swoich domów pełni wzmocnionej wiary, nowej energii, a także miłych wspomnień; że nawiążą nowe przyjaźnie i że zakochają się w Polsce - mówi w nagraniu pierwsza dama.

 

- Już wkrótce do Krakowa przybędą pielgrzymi ze wszystkich kontynentów, by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Cieszymy się, że będziemy mogli gościć w Polsce także ojca świętego, papieża Franciszka - podkreśla Andrzej Duda.

 

Będzie to szczególny czas w szczególnym miejscu - mówi o Światowych Dniach Młodzieży pierwsza dama. - Chrześcijanie ze wszystkich zakątków globu odwiedzą miasto, z którym związany był święty Jan Paweł II, tak kochany i ceniony właśnie przez ludzi młodych - podkreśla.

 

Prezydent pozdrowił wolontariuszy, którzy biorą udział przy organizacji ŚDM. - To dla was na pewno wielkie wyzwanie, ale również wspaniała przygoda - ocenia.

 

Oprócz polskiej wersji nagrania przygotowano wersję niemiecką (w której do udziału w ŚDM zachęca pierwsza dama) i angielską - z udziałem prezydenta.

 

ŚDM rozpoczną się za 50 dni, 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek. W Campus Misericordiae utworzonym w Brzegach k. Wieliczki planowane jest 30 lipca modlitewne czuwanie młodzieży z udziałem papieża, a w niedzielę 31 lipca odbędzie się tam msza kończąca ŚDM.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.73

Liczba głosów:

15

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR 04:03:48 | 2016-06-07
+

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook