Petru: możliwy ład zamiast chaosu

(fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com)

Możliwa jest Polska, w której panuje ład i dobrobyt, zamiast lęku i chaosu - ocenił w niedzielę lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Dodał, że w tym celu trzeba "zatrzymać PiS", co - zaznaczył - wymaga współpracy całej opozycji. Zachęcał też do udziału w demonstracji 12 marca w stolicy.

 
Petru w niedzielę w Sali Kolumnowej w Sejmie przedstawił działania priorytetowe dla jego formacji w obecnej sytuacji politycznej. Plan, o którym mówił, opierać się ma na trzech punktach: "zatrzymaniu PiS-u", "posprzątaniu po nim" i "budowie nowego ładu, nowej lepszej Polski".
 
Według Petru do "zatrzymania PiS-u" potrzebna jest współpraca całej opozycji ponad podziałami.
 
Zdaniem Petru możliwe jest stworzenie państwa należącego do wszystkich obywateli, którzy będą w nim się czuć dobrze, mimo że mają różne poglądy. "To państwo z przyjaznymi urzędnikami, ze znacznie mniejszą i sprawniejszą administracją. Państwo z prostymi i przejrzystymi podatkami, z wolnością gospodarczą i światopoglądową. To państwo, które jest obywatelskie, samorządowe, nie centralistyczne" - powiedział.
 
"Potrzebujemy zupełnie innej Polski, gdzie jest ład i porządek, a nie chaos i nienawiść" - dodał.
 
Nawiązał też do opinii na temat wprowadzonych w grudniu zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS, którą ma wydać pod koniec tygodnia Komisja Wenecka. "Są sygnały, że władza nie będzie chciała się cofnąć w łamaniu konstytucji. W związku z tym wszyscy razem, ponad podziałami, 12 marca powinniśmy się domagać przywrócenia ładu konstytucyjnego w Polsce (...) Ten protest musi trwać, bez względu czy będzie to tydzień, miesiąc, kwartał czy rok. Musimy działać aż do skutku. Muszą się cofnąć" - przekonywał Petru.
 
Lider Nowoczesnej zapowiedział, że za dwa tygodnie rozpocznie serię otwartych spotkań z wyborcami. Na początek zaplanowane są w siedmiu największych miastach kraju.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.3

Liczba głosów:

40

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Zbych 09:53:05 | 2016-03-07
Ciekaw jestem, jakie miejsce w "nowym ładzie" pan Pertu przewidział dla zwolenników obecnej partii rządzącej?

Oceń 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

_ania 08:58:06 | 2016-03-07
pozwalam sobie ocenić, że ład nastąpi bardzo szybko; kiedy tylko opozycja zamiast wszystko burzyć przyłoży się do współpracy i przestanie namawiać Polaków do wojny domowej, bo tak to dla mnie wygląda

Oceń 20 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

CzarnySzymon 08:54:34 | 2016-03-07
Mafia PO-PSL przez 8 lat dość skutecznie straszyła PiS-em i budowała katastroficzne wizje ich rządów, dzięki czemu mogli sami robić różne przekręty. Dzisiaj skutkiem tego są marsze KOD-u i niespotykana histeria, frustracja i nienawiść wielu ich uczestników, co widać choćby po komentarzach po wypadku z udziałem prezydenta. Przywódcy obecnej opozycji nie zrezygnują z tak skutecznej metody tresury.

Oceń 17 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR+ 23:40:06 | 2016-03-06
Budowanie "nowego ładu"? To ma być polski odcinek NWO? ;-)))

ps. na filmiku brzmi to o wiele zabawniej niż w relacji PAP

/upload/Petru-nowy-lad

Oceń 21 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

m_atrix 23:01:55 | 2016-03-06
p.R.Petru tylko tyle?zatrzymać PiS? po dekadzie zmiany Polski w zieloną wyspe i umoczeniu polaków we franku spodziewałbym sie czegoś wiecej, a tu chyba awaria KOD'u.Lider Nowoczesnej PO znów nie błysnął, a kampania sie skończyła i zadne 3x16 nie robi wrażenia po dekadzie tego co było. Popsuliście TK i nie idziecie na kompromis to będzie popsuty góra do grudnia :-)
A konstytucja to nie Biblia, jak jest bublem to ja trzeba zmienić.

Oceń 34 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jasiu 21:55:32 | 2016-03-06
Od dłuższego już czasu zastanawiam się dlaczego deon jest taki chętny aby zamieszczać tak infantylne wyskoki zadymiarzy z KOd, petru Po i im podobne których program to odsunąć PIs naprawić po PiS Itp. Niestety poziom publikacji również świadczy o poziomie duchowym prowadzących. A jest wielki post ... ale co tam, nieprawdaż Deonie?

Oceń 30 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook