Podlaskie: koniec wyborów uzupełniających do senatu

(fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Zakończyły się niedzielne wybory uzupełniające do Senatu w okręgu nr 59, obejmującym część województwa podlaskiego. Lokale wyborcze czynne były w godz. 7-21. Według delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku, głosowanie przebiegło bez zakłóceń.

 
Okręg wyborczy nr 59 obejmuje podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki.
 
Wybory uzupełniające były tam konieczne, bo wybrany na senatora Bohdan Paszkowski (PiS) został po jesiennych wyborach wojewodą podlaskim.
 
O mandat ubiegało się sześć osób: Anna Maria Anders (kandydatka PiS), Mieczysław Bagiński (PSL), Szczepan Barszczewski (Partia KORWiN), Andrzej Chmielewski (Samoobrona), Sławomir Gromadzki - zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Szary Obywatel" oraz Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu".
 
Z tego grona w wyborach w październiku 2015 roku startował jedynie Mieczysław Bagiński; uzyskał wówczas drugi wynik.
 
Nad przebiegiem wyborów czuwa Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku i to ona będzie podawała wynik tych wyborów. Zanim go ustali i poda do publicznej wiadomości, nie tylko do jej systemu muszą trafić - drogą elektroniczną - dane z 385 komisji obwodowych, ale muszą też zostać do Białegostoku przywiezione - i tam zweryfikowane pod względem formalnym - protokoły zakończenia głosowania w tych wszystkich obwodowych komisji wyborczych.
 
Uprawnionych do głosowania było w okręgu nr 59 blisko 384,2 tys. osób. Jesienią frekwencja wyborcza wyniosła tam 42,8 proc. 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MAG DALENA 23:55:22 | 2016-03-06
Ups... Mieczysław Bagiński, z szyldem PSL, ale popierany przez niemal całą opozycję (PO+Nowoczesna) mówi o zagrożeniu imigrantami:

youtube.com/watch?v=aFG3VkLddhU

A jednak...

Oceń 4 odpowiedz

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook