W środę spotkanie Kaczyńskiego z Orbanem

(fot. Northfoto / Shutterstock.com)

Szef PiS Jarosław Kaczyński ma w środę spotkać się z szefem węgierskiego FIDESZ-u i premierem Węgier Viktorem Orbanem - dowiedziała się PAP w kierownictwie PiS.

 

- Ma to być spotkanie szefów dwóch prawicowych partii - Jarosława Kaczyńskiego z PiS i Viktora Orbana z FIDESZ-u - powiedział w środę polityk PiS, nie chciał on jednak zdradzić tematyki rozmów.

 

Jak dodał, o spotkaniu rozmawiało w ostatnich dniach kierownictwo partii.

 

Według informatorów PAP do spotkania ma dojść na południu Polski. Jak podają media, może chodzić o zamek w Niedzicy (woj. małopolskie).

 

Jak podała TVN24, powołując się na węgierski portal vs.hu, doniesień o spotkaniu nie potwierdza rzecznik węgierskiego rządu, który tłumaczy, że może rozmawiać jedynie o oficjalnych wyjazdach Victora Orbana.

 

Z kolei "Budapest Business Journal" podaje na swej stronie internetowej, że szef rządu w Budapeszcie ma przyjechać do Polski na zaproszenie PiS i ma się też spotkać z premier Beatą Szydło.

 

Z kolei "Budapest Business Journal" dodaje, że w związku z prywatnym charakterem wizyty Orbana do spotkania nie dojdzie w Warszawie, ale w jednym z ośrodków wypoczynkowych na południu Polski.

 

Węgierskie media podkreślają, że nieznane są tematy rozmów, jakie będą poruszane przez polityków, jednak portal "Hungary Today" zwraca uwagę, że w czwartek ma dojść do spotkaniaza szefa węgierskiego rządu z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Według portalu Budapeszt i Warszawa mogą rozmawiać nad wspólnym stanowiskiem względem polityki Londynu.

 

Jednym z kluczowych projektów rządu Camerona jest ograniczenia dostępu do świadczeń społecznych dla obywateli państw Unii Europejskiej w trakcie pierwszych czterech lat pobytu w Wielkiej Brytanii. W grudniu przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiedziała się premier Szydło.

 

Władze Wielkiej Brytanii planują także najpóźniej na 2017 rok referendum w sprawie pozostania tego kraju w Unii Europejskiej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.32

Liczba głosów:

25

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lleszek 13:19:58 | 2016-01-06
Wiktor Orbam przynajmniej wie, że aby coś ustalić w Polsce to trzeba rozmawiać z człowiekiem, który faktycznie sprawuje władzę, a nie z marionetkami pokroju prezydenta czy pani premier.

Oceń 9 23 odpowiedz

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook